Samorząd walczy z cyfrowym wykluczeniem wśród swoich mieszkańców

Fot. 2014.06.19 16:17 / news / czytano 1970 / opinie 0

Łącznie 90 zestawów komputerowych z oprogramowaniem oraz dostępem do internetu trafi do najbardziej potrzebujących rodzin, a także placówek publicznych w Gminie Czorsztyn.

W ten sposób samorząd chce walczyć z wykluczeniem cyfrowym i pomóc tym, których zwyczajnie nie stać na zakup komputera czy utrzymanie internetowego łącza. Nowy komputer stacjonarny, laptop, stała opłata za łączę to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dla wielu dzieci komputer wciąż zdaje się być odległym marzeniem. Dzięki poczynaniom samorządu Gminy Czorsztyn, który podjął się realizacji projektu pn. „e - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Czorsztyn” marzenia te zostaną zrealizowane. 
 
W ramach realizacji wspomnianego już projektu aż 50 gospodarstw domowych otrzyma zestaw komputerowy z bezpłatnym dostępem do Internetu. Prezent w postaci w/w sprzętu otrzymają między innymi: 
  • rodziny, które w chwili obecnej najbardziej potrzebują wsparcia 
  • osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności 
  • dzieci i młodzież ucząca się z bardzo dobrymi wynikami w nauce 
  • osoby powyżej 50 roku życia 
Naboru osób do projektu dokona Komisja powołana zarządzeniem przez Wójta Gminy Czorsztyn, a informację o naborze zamieszczone zostaną na stronie www.czorsztyn.pl. 
 
Aby dotrzeć do większej ilości młodych mieszkańców aż 40 zestawów komputerowych wraz z dostępem do sieci zamontowanych zostanie w szkołach oraz placówkach GCK na terenie Gminy Czorsztyn, w tym w Domach Kultury w Maniowach, Kluszkowcach, a także w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych. Dostęp do Internetu w tych placówkach będzie bezpłatny oraz ogólnodostępny. Jedyną konieczną powinnością będzie wpisanie się do rejestru. 
 
Wartość całkowita realizowanego projektu to 432 200,00 w tym dofinansowanie Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 367 370,00 zł co stanowi 85%. Pozostała kwota 64 830,00 ( 15%) to dotacja celowa pochodząca z publicznych środków krajowych.




Autor: Aneta Markus
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij