Uczniowie Technikum w ZSZiP w Krościenku na praktykach zawodowych w Derry – Irlandia Pn

Fot. Arch. szkoły 2015.05.13 21:36 / news / czytano 2084 / opinie 0

11 maja grupa uczniów Technikum im. prof. Władysława Szafera w ZSZiP w Krościenku n. D. rozpoczęła miesięczną praktykę zawodową. Osiemnaście uczennic klasy drugiej i trzeciej kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa wyjechało na praktykę zawodową do Derry/Londonderry w Irlandii Północnej, w Wielkiej Brytanii.

Wyjazd jest efektem realizacji projektu KSZTAŁCENIE ZAWODOWE POPRZEZ DOŚWIADCZENIE PONADNARODOWE. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt został przygotowany przez zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych hotelarskich i trwa od marca br. W ramach przygotowań do wyjazdu na praktykę zawodową młodzież realizowała program przygotowania kulturowego i językowego – doskonaliła umiejętność posługiwania się językiem obcym, poznawała realia kulturowe Irlandii Północnej, przygotowała prezentację kultury naszego kraju. 

W trakcie pobytu w Derry/Londonderry uczestniczki projektu będą realizowały program praktyk zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa w obiektach hotelowych w Derry. Głównym celem wyjazdu jest zdobycie praktycznego doświadczenia za granicą w ramach kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa, wymiana doświadczeń i poznanie rozwiązań stosowanych w branży usług hotelarskich za granicą, porównanie standardów krajowych i zagranicznych w branży usług hotelarskich oraz podniesienie poziomu umiejętności komunikowania się w języku obcym i pogłębienie znajomości języka obcego zawodowego. Miesięczny pobyt za granicą będzie dla młodzieży także okazją do poznania realiów życie codziennego w tym kraju oraz okazją do nawiązania międzynarodowych znajmości i kontaktów. Dzięki zaplanowanemu bogatemu programowi kulturalnemu uczestnicy projektu będą mieli również okazję do poznania historii, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii oraz szczególnie malowniczej przyrody Irlandii Północnej; w ramach pobytu wezmą udział w licznych wycieczkach m.in. do Belfastu, Giants Causeway, Parku Narodowego Glenveagh. Praktyka zawodowa potrwa do 5 czerwca br.
Źródło: Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij