Dzień Postaci Bajkowych i Literackich w ZPO Łapsze Niżne

Fot. 2014.11.16 23:24 / news / czytano 7543 / opinie 0

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska

W ramach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych,  ZPO w Łapszach Niżnych odwiedziły różne postacie bajkowe i literackie. A było ich naprawdę sporo! Po szkolnych korytarzach przechadzały się Księżniczki, Kopciuszki, Piraci, Lisy, Pszczółki Maje, Pippii Pończoszanki i wiele innych bohaterów książkowych. Ogólnie szkoła zamieniła się w tym dniu w kolorową Krainę Baśni. Do zabawy włączyli się także nauczyciele, prezentując ciekawe stroje (Pippi, Demeter, Włóczykij, Czerwony Kapturek, Ania z Zielonego Wzgórza, Baby Jagi, i in.), czym pozytywnie zaskoczyli swoich podopiecznych.

Głównym celem tego wydarzenia była wspólna zabawa oraz przypomnienie opowieści, baśni i bajek, ich bohaterów i uświadomienie, ze dla każdego dziecka, tego dużego i mniejszego, świat bajek zawsze pozostanie krainą piękną i beztroską, do której wraca się wspomnieniami nawet w wieku dorosłym…. Warto więc czytać książki, szukać w nich wytchnienia, ukojenia oraz wielkich emocji, które pozwalają przenieść umysł i serce w inny lepszy świat….

„Książki sprawiają, ze opisane w nich historie stają się twoimi i po ich przeczytaniu nie jesteś już tym samym człowiekiem. Jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne”.
 
Zwieńczeniem tego dnia była rewia w holu szkoły wszystkich postaci i bohaterów książkowych, wybranie wraz z Samorządami Uczniowskimi najtrafniejszych, najciekawszych przebrań i wręczenie nagród. Wśród nich znalazły się, oprócz słodkości, drobne nagrody rzeczowe oraz jednorazowe „bony na niepytanie” do wykorzystania na dowolnym przedmiocie.

Dla wszystkich, którzy byli kreatywni, odważni oraz cierpliwi i pracowici, by dziś wystąpić w ciekawym stroju – wielkie słowa uznania i podziwu! To wy sprawiliście, ze dzisiejszy dzień był tak radosny i kolorowy, po prostu bajkowy! Pozostaje tylko powiedziecie – do następnego… przebrania bądź wcielenia w bajkową postać.
                                          
Biblioteka szkolna, Samorządy Uczniowskie z Opiekunami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Autor: Józefa Żołądek
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij