TPSP z okazji 30-lecia otwiera w Szczawnicy kolejną wystawę

Fot. AS 2016.10.14 19:33 / news / czytano 3282 / opinie 0

W czwartek w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy nastąpiło otwarcie kolejnej zbiorowej wystawy prac autorstwa członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych O/Szczawnica, które to towarzystwo obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia.

Wszystkich przybyłych członków i sympatyków TPSP przywitały Agnieszka Żarska - pracownik Fundacji Andrzeja Mańkowskiego oraz Anna Malinowska - prezes Oddziału. Malinowska wspomniała o istotnych wydarzeniach, które uświetniły jubileuszowy dla TPSP rok, a przede wszystkim o trzydniowej wystawie plenerowej, którą zorganizowano w ostatni weekend sierpnia w namiocie przy promenadzie spacerowej nad Grajcarkiem w Szczawnicy. To wtedy właśnie odbyły się główne uroczystości podsumowujące 30 lat istnienia TPSP. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W czwartek w Pijalni Wód Malinowska opowiedziała pokrótce o artystach, którzy udostępnili swoje prace na potrzeby październikowej wystawy. Są to: Irena Aksamit, Krzysztof Błażusiak, Zofia Drążkiewicz, Marek Dziedzina, Joanna Dziubińska, Stanisław Górecki, Krystyna Kolkowicz, Anna Kondracka-Wiercioch, Maria Lizoń-Śliwa, Anna Madeja, Anna Malinowska, Jan Niezgoda, Joanna Szczepaniak, Janina Zachwieja Buliś. Prezes Towarzystwa mówiła: - Jestem winna naszemu założycielowi i prezesowi, nieżyjącemu już Franciszkowi Kolkowiczowi rzetelną pracę na rzecz szczawnickiej kultury artystycznej. To on pierwszy dał nam wzór do tego, jak pracować z zaangażowaniem w TPSP. Przy tej okazji chcę zaznaczyć, że chętnie przyjmiemy nowych członków Towarzystwa. W tym celu pragniemy zorganizować nowe warsztaty plastyczne.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij