Sprawnie i jednogłośnie o trasach narciarskich, pasażu handlowym i usunięciu pomnika przyrody

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.07.31 11:38 / news / czytano 2364 / opinie 0

Sprawnie przebiegły lipcowe obrady szczawnickiej Rady Miejskiej. Radni przyjęli sześć uchwał w kilkadziesiąt minut i nie mieli wielu pytań do włodarza miasta.

Tematem poniedziałkowej sesji były m.in. zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania planu przestrzennego Miasta i Gminy Szczawnica dla rejonu Jarmuta, gdzie miasto planuje wykonanie tras narciarskich.

- Dokonuje się zmiany poprzez wprowadzenie nowych terenów usług i urządzeń turystyki i rekreacji dla rejonu Jarmuty, od przekaźnika w stronę Malinowa - zaznacza Krzysztof Jurkowski, ze szczawnickiego Referatu Gospodarki Nieruchomościami, Planowania Przestrzennego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska . I jak dodaje: - Chodzi o zmianę w tekście studium, którą wymusił na nas Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, dotyczącą zakazu lokalizowania obiektów gastronomicznych w rejonie górnej stacji.

Uchwała została przez radnych przyjęta jednogłośnie, podobnie jak sprawa przystąpienia do opracowania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta w rejonie dolnej stacji kolejki na Palenicę. Radni przychylili się do wniosku Polskich Kolei Linowych o stworzenie możliwości budowy tam jednego stylowego pasażu handlowego. 

Radni zajęli się także uchwałami dotyczącymi: wydzierżawienia nieruchomości w trybie bezprzetargowym, zmianami w budżecie i uchwale budżetowej na rok 2014 oraz sprawą usunięcia sosny wejmutki znajdującej się w sąsiedztwie Altany w Parku Dolnym. - Sosna stanowi pomnik przyrody wpisany do rejestru w 1978 roku. W chwili obecnej stan drzewa zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z parku i konieczne jest jego usunięcie - mówi Jolanta Poręba kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami, Planowania Przestrzennego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. 

Radni zgodzili się na zdjęcie ochrony prawnej drzewa podobnie jak Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie. Sosna o obwodzie 370 cm zostanie niebawem wycięta z Parku Dolnego.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij