Stoisz - płać

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.09.12 21:29 / news / czytano 1319 / opinie 0

Początkiem nowego roku kalendarzowego na krościeńskim parkingu zlokalizowanym za urzędem gminy ma pojawić się parkometr. Podczas ostatniej sesji Rada Gminy podjęła uchwałę dotyczącą strefy płatnego parkowania.

Z odczytaną przez zastępcę wójta Tadeusza Topolskiego treścią uchwały nie zgodzili się radni Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Rady Gminy Krościenko n.D. Podczas przedstawiania opinii komisji do uchwały Barbara Śniegoń przewodnicząca komisji odczytała treść poprawki do uchwały, która miała wprowadzać zmianę polegającą na zwolnieniu z opłaty za pierwszą godzinę mieszkańców gminy w okresie poza sezonem, czyli od 1 października do 31 marca. 
 
Zanim jednak doszło do głosowania nad poprawką, zastępca wójta przekonywał radnych, że nie ma możliwości technicznych dla  zwolnienia z opłaty mieszkańców. - Proszę sobie wyobrazić parkometr, który musi wyczytać, że parkujący to mieszkaniec, który może jeździć samochodem z warszawskim numerem rejestracyjnym pojazdu, ponieważ zakupił go w leasingu. To nie jest proste, jak później egzekwować opłaty. To rozwiązanie jest niebezpieczne - przekonywał.
 
Jeszcze inne rozwiązanie zaproponował Stanisław Gabryś Przewodniczący Rady Gminy sugerując, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zwolnienie w okresie od października do marca z pierwszej godziny parkowania wszystkich użytkowników parkingu. - Ta godzina wystarczy na załatwienie spraw urzędowych, zdrowotnych czy jeszcze innych. Proponuję nie rozgraniczać i zwolnić z opłaty wszystkie pojazdy z pierwszej godziny - proponował.
 
Radni przyjęli uchwałę o płatnej strefie parkowania z poprawką zaproponowaną przez Przewodniczącego Rady.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij