Sylwester w Szczawnicy z gwiazda Mam Talent

Fot. 2017.12.05 16:14 / news / czytano 1495 / opinie 0

Kapela Ciupaga z Łącka będzie gościem specjalnym tegorocznej zabawy sylwestrowej w Szczawnicy. 

Kapela Ciupaga to grupa przyjaciół których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, który stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Aktualnie zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. 

Kapela Ciupaga wielokrotnie występowała na scenach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zagrali około 100 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu - stolicy Armenii. Liczba członków kapeli wzrastała wraz ze wzbogacaniem instrumentarium. Wszyscy członkowie kapeli są samoukami.

W czerwcu 2016 r. Twórcy programu ‘’Mam Talent’’ zaprosili kapelę do wzięcia udziału w castingu, który okazał się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zespół niczym burza przeszedł przez pierwszy etap, w półfinale (który odbył się na żywo) okazał się być bezkonkurencyjny wygrywając z olbrzymią przewagą. W wielkim finale również osiągnął ogromny sukces zajmując trzecie miejsce, zyskując przy tym sympatie całej Polski.

Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij