Szczawnica gościła zabytkowe samochody

Fot. 2019.10.28 20:59 / news / czytano 762 / opinie 0

W sobotę 26 października br. w Szczawnicy na placu pod domem towarowym Halka można było obejrzeć kilka samochodów zabytkowych, które zrobiły wrażenie swoją elegancją i szykiem.

Na placu znajdowało się 13 zabytkowych aut m.in. słynne marki Mercedes, BMW, Volvo z lat 60-tych i 70-tych XX wieku oraz miej znane produkowane niegdyś w Wielkiej Brytanii czyli MG małe żółte auto na zdjęciu typu roadster, jest również marka Talbot samochody produkowane we Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii niestety markę zlikwidowano w 1994 roku, są także 3 motocykle. Najstarszym modelem był pojazd Dodge Brothers z 1926 roku, którym jeździł marszałek Piłsudski. Największym zainteresowaniem cieszył się Rolls Roys z 1953 roku. Pięknie prezentował się kabriolet Triumph z 1946 r. Był także motocykl BMW z wózkiem bocznym z 1942 r. oraz sportowa odmiana Zastawy z 1981 r. O godzinie 1530 uczestnicy zlotu swoimi samochodami udali się do muzeum Pienińskiego w Szlachtowej, gdzie mogli zwiedzić ekspozycję i posłuchać o historii Pienin i Szczawnicy.

Piękne motoryzacyjne zabytki podziwiali mieszkańcy i turyści. Nie ma się co dziwić w sobotę w Szczawnicy można było podziwiać zarówno zabytkowe pojazdy jak i niezwykle urokliwą polską złotą jesień. Wydarzenie zainicjowane przez Radio Kraków, Miasto i Gminę Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij