Możliwe burze z gradem i silnym wiatrem

Fot. 2015.07.07 07:32 / news / czytano 2291 / opinie 0

IMGW wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem dla kilku województw, w tym dla województwa małopolskiego.

Front burzowy, który przechodzi nad Polską, powoduje, że temperatura spada. IMGW ostrzega także przed możliwością wystąpienia burz z gradem - wyjaśnia synoptyk Małgorzata Tomczuk. Burze występują w centrum i do końca dnia front będzie przemieszczał się na wschód. W trakcie burz może spaść do 30 mm wody, porywy wiatru będą dochodzić do 80 km/h. 

Dziś i w środę będzie pogodnie, słonecznie i miejscami nadal upalnie - mówi Małgorzata Tomczuk. Dzisiaj na północy temperatura od 22-28 stopni, w centrum do 30, a na południowym zachodzie do 33. W środę od 23-24 na północnym zachodzie, 28 w centrum, na południowym wschodzie do 32.

Końcówka tygodnia chłodna - dodaje Tomczuk. Najchłodniej na północy, temperatura od 18, 19 stopni, na południu do 23, 24 stopni. Ochłodzenie spowoduje zmiana frontów. Do tej pory nad Polskę napływała masa powietrza zwrotnikowego, pod koniec tygodnia kraj znajdzie się pod wpływem powietrza polarnomorskiego - wyjaśnia synoptyk z IMGW.

Już w czwartek skończą się upały i będzie chłodniej. W ciągu dwóch dni, w niektórych regionach Polski temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni.




Autor: oprac.red.
Źródło: onet.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij