Szczawnica: Jaki będzie plan uzdrowiska?

Fot. AS 2016.03.04 20:59 / news / czytano 3116 / opinie 0

Powstaje plan rozwoju Szczawnicy jako uzdrowiska w latach 2016-2023. Spotkanie w tej sprawie odbyło się 2 marca w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica.

We wspólnych rozmowach udział wzięli szefowie i przedstawiciele dużych przedsiębiorstw i spółek położnych w górnej części Szczawnicy reprezentujący spółkę Thermaleo Plus, Uzdrowisko Szczawnica S.A., sanatorium i hotel Budowlani, sanatorium Nauczyciel, Dzwonkówkę i kompleks Solar Spa. 

W roli niezależnych ekspertów pośredniczących pomiędzy samorządem Szczawnicy a Urzędem Marszałkowskim wystąpili Barbara Łączna i Grzegorz Godziek. Przedstawili zebranym wyniki ankiet, które w ostatnim czasie były dostępne na stronie UMiG i które lokalni przedsiębiorcy mogli wypełnić. Rezultatem tych badań stała się prezentacja multimedialna ukazująca szanse i zagrożenia w rozwoju Szczawnicy pod kątem turystyki, lecznictwa, rekreacji etc. Ankietę można wypełniać nadal do 15 marca.

W trakcie spotkania dyskutowano nad ustaleniem profilu potencjalnego klienta, do którego powinna być skierowana oferta turystyczno-uzdrowiskowa. Poruszano też problem braku współpracy pomiędzy samorządem a Uzdrowiskiem, lokalnymi przedsiębiorcami i innymi podmiotami oraz potrzebę jej nawiązania. Mówiąc o szczegółach, Nicolas Mańkowski, wiceprezes zarządu Sp. Thermaleo Plus, podkreślał konieczność zintensyfikowania reklamy i promocji Szczawnicy na zewnątrz (ustawienia drogowskazów kierujących do Szczawnicy) przy jednoczesnym ujednoliceniu informacji i reklam w samym mieście. Grzegorz Wolfram, dyrektor Solar Spa, wspomniał o promowaniu dużych imprez sportowych i muzycznych organizowanych w Szczawnicy.

W dalszej części spotkania eksperci powiadomili zebranych o kwestiach technicznych czyli o tym, jakie projekty w części uzdrowiskowej miasta można korzystać, co jest możliwe do realizacji a co nie. Każdy podmiot, który pragnie skorzystać z projektów w ramach działania 6.3.2 – ze swoim pomysłem musi się znaleźć w planie rozwoju uzdrowiska. Tylko wówczas można aplikować o środki z tego programu. Prezentację multimedialną podsumowującą wyniki ankiet i informującą o projektach można zobaczyć TUTAJ

Autor: As
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij