Wnioski o świadczenia dla rodzin online już od 1 lipca

Fot. 2018.07.04 08:43 / news / czytano 990 / opinie 0

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku n.D zachęca mieszkańców do składania wniosków w formie elektronicznej. Ułatwi to składanie wniosków, bez konieczności wychodzenia z domu i ewentualnego oczekiwania na złożenie wniosku w formie papierowej.

Online od lipca, a papierowo od sierpnia. Dzięki nowelizacji wcześniejszych przepisów początkowy termin składania wniosków na każdy kolejny okres świadczeniowy został wyznaczony na 1 sierpnia, a w przypadku wniosków składanych on-line: od 2018 roku – na 1 lipca.

Im szybciej, tym lepiej. Im wcześniej rodzina złoży wniosek, tym szybciej do niej trafi wnioskowane świadczenie. Warto też pamiętać, żeby nie przegapić terminu złożenia wniosku. W przeciwnym razie rodzina albo pozbawi się prawa do wybranego świadczenia (dotyczy to programu „Dobry Start”), albo na jego przyznanie i wypłatę będzie musiała dłużej poczekać (np. w programie „Rodzina 500+”).

Jak złożyć wniosek online? Rodziny, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogli to zrobić przez ministerialny portal www.empatia.mrpips.gov.pl lub bankowość elektroniczną (w przypadku świadczenia Rodzina 500+ oraz świadczenia dobry start).

Wnioski elektroniczne można składać za pomocą:
portalu informacyjno-usługowego emp@tia, 
elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap, 
platformy usług elektronicznych PUE ZUS, 
systemów teleinformatycznych banków.

Łatwe w obsłudze formularze online. Warto zdecydować się na złożenie wniosku przez Internet, ponieważ wnioski elektroniczne zostały przygotowane w formie przyjaznych i łatwych do wypełnienia kreatorów, które krok po kroku podpowiadają jakie i w jakim przypadku dane pole należy wypełnić. Zwróćcie Państwo uwagę, aby każde wymagane „pole” zostało wypełnione. Unikniemy wówczas ewentualnych uzupełnień.

Źródło: mrpips, aktualności:  https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/
Źródło: GOPS Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij