Szczawnica: Mobilna scena plenerowa wkrótce w uzdrowisku

Fot. 2020.04.30 17:43 / news / czytano 579 / opinie 0

Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy otrzymał promesę w wysokości 210 000 zł na realizację zadania "Zakup sprzętu na potrzeby prowadzonej działalności kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy". Zdjęcie przedstawia przykładową scenę.  

Dotację udało się pozyskać w ramach programu "Infrastruktura domów kultury" realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki zostaną przeznaczone głównie na zakup mobilnej sceny plenerowej. Scena tego typu skonstruowana jest w formie przyczepy samochodowej, co znacznie ułatwia transport, skraca czas montażu oraz jego koszt. Możliwe jest szybkie postawienie sceny np. przy szkołach, na boiskach, na placu przy kolei linowej czy na Placu Dietla. Scena, która do tej pory była użytkowana przez MOK nie nadaje się do dalszej eksploatacji, a jej naprawa znacznie przekracza jej wartość.

- Za zaangażowanie w pozyskanie środków dziękujemy Panu Senatorowi Janowi Hamerskiemu. Mam nadzieję, że niedługo będzie można planować i organizować wydarzenia kulturalne. W związku z epidemią koronawirusa musieliśmy wstrzymać wszelką aktywność kulturalno - sportową i nie podejmujemy zobowiązań związanych z imprezami na terenie Miasta i Gminy Szczawnica - zaznacza Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB Grzegorza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij