Szczawnica: Razem możemy więcej - trzeci bal karnawałowy szczawnickich szkół

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.01.31 23:00 / news / czytano 4100 / opinie 0

Loteria fantowa, licytacje, dobra muzyka i bogate menu. Uczestnicy trzeciego wspólnego balu karnawałowego zorganizowanego z inicjatywy rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy bawili się do rana.

,,Razem możemy więcej’’, to hasło wspólnej inicjatywy organizacji balu karnawałowego, jaki odbył się w sobotę 30. stycznia br. w szczawnickim Dworku Gościnnym. 

Dyrektorzy szkół podziękowali rodzicom zaangażowanym w organizację balu, za poświęcenie czasu i za ogromny wysiłek włożony w przygotowania. Przed trzema laty jednymi z inicjatorów pierwszego wówczas balu byli rodzice Monika Mastalska i Roman Zachwieja. W sobotę otrzymali szczególne podziękowania.

Dla uczestników balu przygotowana została loteria fantowa i licytacje. Kwota pieniędzy zebrana podczas licytacji przekazana zostanie dla ucznia czwartej klasy szczawnickiej podstawówki Rafała Tokarza, który choruje na białaczkę limfatyczną. Pozostała kwota rozdysponowana zostanie na potrzeby szkół. Bawiący się smakowali pienińskiego żurku z bekonem, polędwicę z dorsza w sosie cytrynowo-migdałowym, łososia wędzonego z serem i papryką, bigosu jagnięcego, kremów, galaretek, wędlin i mięs, sałatek oraz deserów i owoców sezonowych.

Imprezę wsparli miejscowi przedsiębiorcy i instytucje, oraz Zakład Produkcyjny Wody Mineralnej Kinga Pienińska z Krościenka n.D i Podhalańskie Centrum Dystrybucji SALAMI z Nowego Targu.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij