Niespokojnie w Pieninach - trzy interwencje GOPR

Fot. Czytelnik Pieninyinfo.pl 2014.07.25 07:59 / news / czytano 3838 / opinie 0

W niedzielę 20. lipca GOPR udziela pomocy mężczyźnie z rozległym zawałem. Cztery dni później na terenie Pienin dochodzi do dwóch wypadków. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego interweniowali na Wysokim Wierchu i pod Trzema Koronami.

W niedzielę 20. lipca o godz. 5.40 Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazuje informację o wypadku pod Trzema Koronami. Natychmiastowej pomocy oczekuje mężczyzna z objawami zawału serca. Szybko podjęta akcja w rejonie polany Pieniny ratuje życie mężczyźnie z bardzo rozległym zawałem, który zostaje przekazy do karetki.

Pierwszy z wypadków miał miejsce na Wysokim Wierchu (grzbiet w Małych Pieninach, na południe od Jarmuty). Po godzinie 13.00 ratownicy GOPR wspólnie ze słowackim górskim pogotowiem ratunkowym HZS udzieli pomocy mężczyźnie, obywatelowi Słowacji, z urazem stawu kolanowego, którego ewakuowano na stronę polską (do Szczawnicy) z uwagi na korzystniejsze warunki transportu. Tam, mężczyzna został przekazany Słowakom. Ratownicy HZS przetransportowali poszkodowanego do Leśnicy skąd zabierał go słowacki śmigłowiec VZZS do szpitala.

Druga interwencja ratowników miała na szlaku zielonym z Kosarzysk do Sromowiec. Po godzinie 16.00 goprowcy otrzymują zgłoszenie, że wypadkowi uległ mężczyzna, który najprawdopodobniej złamał nogę w podudziu. Ratownicy docierają do poszkodowanego od strony Trzech Koron oraz Sromowiec Niżnych. Na miejscu turysta zostaje zaopatrzony. Mozolny transport w wózku alpejskim zielonym szlakiem trwa do godz. 18.00.


Autor: Oprac. red.
Źródło: www.gopr-podhale.pl
Zdjęcia: Czytelnik Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij