Niespokojnie w Pieninach - interweniują ratownicy GOPR

Fot. Arch. GOPR 2017.08.09 19:41 / news / czytano 1978 / opinie 0

Wczoraj na terenie działania GP doszło do trzech zdarzeń w górach.

Po godz. 11.00 w Wąwozie Sobczańskim doszło do zasłabnięcia 36 l. mężczyzny. Do akcji zadysponowano dwa zespoły GOPR, równocześnie wystartował także śmigłowiec LPR. Ratownicy po udzieleniu pomocy wspólnie ewakuowali poszkodowanego z gór.

Podczas powrotu do bazy kolejne wezwania. Pod Przełęczą Szopka urazu kończyny dolnej doznała młoda kobieta. Poszkodowaną po udzieleniu pierwszej pomocy bezpiecznie ewakuowano w dolinę.

W tym samym czasie w Wąwozie Homole nad Jaworkami urazu stawu skokowego doznał jeden z turystów, po dotarciu na miejsce i wykonaniu niezbędnych czynności poszkodowanego ewakuowano ze szlaku.

Ratownicy odnotowali także dwie interwencje nie wymagające transportu z gór. Na dyżurkę w Szczawnicy zgłosił się mężczyzna, który doznał chwilowego pogorszenia stanu zdrowia oraz użądlony chłopak.
Autor: Oprac.red.
Źródło: FB GOPR
Zdjęcia: Arch. GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij