Szczawnica rusza z budową kanalizacji - jednym z ważniejszych zadań zaplanowanych na ten rok

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.08.01 19:37 / news / czytano 2805 / opinie 0

Wczoraj przekazano plac budowy i podpisano umowę na realizację rozbudowy i modernizacji gospodarki ściekowej na terenie Jaworek i Szlachtowej wraz z przebudowa oczyszczalni w Szczawnicy.

Umowę w obecności Grzegorza Niezgody burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica podpisali ze strony Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego z Nowego Targu prezes Grzegorz Latawiec oraz Danuta Machnik, przedstawiciel firmy wykonawczej, czyli Przedsiębiorstwa Budownictwa Inżynieryjnego MACHNIK z Krynicy Zdrój. Rozpoczęcie robót zaplanowane jest na koniec sierpnia br., po zakończeniu sezonu wakacyjnego. Inwestycja ma być zakończona końcem czerwca 2015 roku.

Szacowane koszty robót budowlanych zamknąć się mają kwotą około 24 mln złotych. Budowa kanalizacji sanitarnej w Jaworkach i Szlachtowej wyniesie ponad 12 mln, modernizacja oczyszczalni ścieków w Szczawnicy ponad 8 mln, a budowa kanalizacji sanitarnej przy ulicy Brzeg, Flisackiej, Staszowej i wzdłuż potoku Skotnickiego prawie 1,3 mln złotych. Na modernizację kanalizacji przy ulicy Szlachtowskiej przeznaczone jest ponad 2,3 mln złotych.

- Kanalizacja sanitarna jest największym przedsięwzięciem wykonywanym na naszym terenie. Na pewno budowa infrastruktury kanalizacyjnej to inwestycja bardzo ciężka, a w środowisku, na etapie realizacji inwestycji, przysparzająca wielu problemów. Mam nadzieję, że spotka się ona ze zrozumieniem, a po zakończeniu z zadowoleniem - podkreśla Niezgoda.

Ze względu na krótki czas realizacji, prace będą prowadzone równolegle w kilku punktach w Jaworkach i Szlachtowej, co jak zaznacza Grzegorz Latawiec "bez wątpienia utrudni życie mieszkańcom".

Miasto zdecydowało się na sfinansowanie przyłączy do budynków mieszkalnych w łącznej kwocie 1,5 mln złotych. Burmistrz podkreślił podczas spotkania, że Szczawnica nie byłaby w stanie sama jako samorząd zrealizować tej inwestycji przez najbliższe kilkanaście lat. Obecnie mieszkańcy Szczawnicy płacą 8,12 zł netto/m3 ścieków, po realizacji inwestycji mieszkańcy zapłacą więcej. - Za ekologię niestety trzeba płacić, najtaniej jest wylać szambo na pole. Szacujemy, że taryfa wyniesie 11-12 złotych za m3 ścieków - wylicza prezes PPK.

W spotkaniu uczestniczyli także zastępca burmistrza Tomasz Moskalik, radni, mieszkańcy Jaworek i Szlachtowej oraz przedstawiciele PPK oraz firmy Machnik. Uroczystość przekazania placu budowy uświetnił występ góralskiej kapeli „Jaworczanie” pod kierownictwem Mariusza Tokarczyka.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij