92 nietrzeźwych, prawie 1500 mandatów - podsumowanie wakacji

Fot. 2014.09.05 11:09 / news / czytano 1745 / opinie 0

Nowotarscy policjanci podsumowali akcję „Bezpieczne Wakacje 2014”.

W okresie wakacji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzili niemal 4200 pojazdów, w tym 76 autobusów. Ujawnili 92 nietrzeźwych kierowców. Nałożyli 1486 mandatów w tym 53 na kierujących autobusami. Ponadto sporządzono 96 wniosków do sądu o ukaranie oraz pouczono 469 kierujących. Policjanci zatrzymali 130 dowodów rejestracyjnych w tym 66 zatrzymano za zły stan techniczny oraz zatrzymali 53 prawa jazdy. Ujawniono 285 osób, które nie stosowały się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, byli to zarówno kierujący jak i ich pasażerowie. Wykroczeniem, które najczęściej popełniali kierujący, było przekraczanie dozwolonej prędkości.

- Byliśmy nie tylko na drogach. Policjanci odwiedzali wakacyjne kolonie, ośrodki wypoczynkowe, dyskoteki oraz spotykali się z dziećmi, które wypoczywały na terenie Nowego Targu i okolic w celu uświadomienia dzieciom i młodzieży  zagrożeń i by uczyć bezpiecznych zachowań - podkreśla podkom. Roman Wolski, specjalista ds. informacyjno prasowych KPP.

Ponadto kontrolowano kąpieliska i akweny wodne, punkty gastronomiczne i placówki handlowe podające i sprzedające alkohol pod katem ujawniania osób podających lub sprzedających alkohol nieletnim oraz eliminowania spożywających alkohol w miejscach zabronionych. W wyniku podjętych działań na 39 osób nałożono mandaty karne, które złamały Ustawę o Wychowaniu w Trzeźwości.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij