Szczawniczanki, jaworczanki i szlachtowianki uczciły swoje święto

Fot. AS 2016.03.09 21:46 / news / czytano 2315 / opinie 0

Były spotkania, kwiaty, recytacje wierszy, anegdoty, prozdrowotne akcje wolontariackie, kosmetyczne porady, tańce, występy sportowe i artystyczne, kawa u burmistrza… 

Obchody tegorocznego Dnia Kobiet trwały w okolicy przez kilka dni. Mieszkanki Szczawnicy i okolic imprezowo zainaugorowały swoje święto już w sobotę 5 marca. Z kolei jaworczanki spotkały się w kobiecym gronie w niedzielę w remizie OSP Jaworki. Przy kawie i ciastku miały okazję porozmawiać, pośmiać się a nawet zatańczyć zumbę, której spontaniczny pokaz zorganizowała grupa aktywnych pań. Do zorganizowania wspólnych „posiadów” przyczyniły się kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich, działającego przy Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek. W remizie urządziły też małą galerię wykonywanych przez siebie wyrobów artystycznych.

Wtorek 8 marca był przez mieszkanki gminy Szczawnica świętowany na różne sposoby. W remizie OSP Szczawnica spotkały się kobiety zrzeszone w Związku Emerytów i Rencistów. Tradycyjny kwiatek i czekoladę wręczył każdej z pań obecny na spotkaniu jeden jedyny mężczyzna. Składał przy tym najlepsze życzenia. W tym samym dniu reprezentantki płci pięknej odwiedziły gabinet włodarza Szczawnicy – burmistrza Grzegorza Niezgody. Zostały zaproszone na kawę i ciastko.

Wtorek był też ostatnim z kilku dni, podczas których w Szczawnicy trwała akcja „Zostań dawcą szpiku”. Organizatorki szczawnickich Dni Kobiet i wolontariuszki koordynowały działania z tym związane, pobór materiału DNA i dokumentację.

Dalsze wspólne świętowanie odbywało się w Szczawnicy na Placu Dietla. Kobiety, które w tych dniach rządziły Szczawnicą, przystroiły w strój góralski pannę Fontannę, posąg stojący w centrum uzdrowiska. Dwóch uczniów Technikum z Krościeńskiego ZSZiP rozdawało przechodzącym kobietom, miejscowym i kuracjuszkom, piernikowe serduszka. W Cafe Helenka lokalne stowarzyszenie 60+ wystąpiło w słowno-muzycznym programie pt. Dzień Kobiet i Mężczyzn. Bajarze znad Grajcarka (bo tak się określają) rozweselili wszystkich zebranych dowcipnymi tekstami wierszy, skeczy i piosenek. Cykl wydarzeń pod hasłem Kobiety Rządzą Szczawnicą odbywał się w Szczawnicy dziesiąty rok z rzędu.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij