Szkoły świętowały, pierwszoklasiści dostali pierwsze birety

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.10.13 10:18 / news / czytano 1251 / opinie 0

Było bardzo uroczyście, trochę na wesoło i na poważnie. Na głowach uczniów klas pierwszych w szkołach podstawowych w Krościenku n.D zagościły birety, a w ręku cienkopisy do pracy.

Chociaż Dzień Edukacji Narodowej przypada jutro tj. w niedzielę, w szkołach uroczyste akademie miały miejsce w piątek. W Szkole Podstawowej w Grywałdzie uczniowie zebrali się już o godzinie 9.00, by złożyć życzenia nauczycielom i sobie wzajemnie. Nie zabrakło tam też akcentu papieskiego, związanego ze zbliżającą się 40-stą rocznicą wyboru Polaka Karola Wojtyły na papieża. Zebrani wysłuchali koncertu pieśni, a uczniowie z rąk dyrektora szkoły Władysława Bąka otrzymali nagrody.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D do ślubowania przystąpiło 30 uczniów klas pierwszych, w Szkole Podstawowej nr 2 ślubowanie złożyło 21 uczniów. Dyrektorzy szkół Jacek Piotrowski wraz z zastępcą Zofią Jerzyńską oraz Krzysztof Koper  przyjęli do grona uczniów pierwszoklasistów pasując ich na uczniów symbolicznym ołówkiem.

- Dobrze czujemy się w szkole, lubimy naukę czytania i pisania i cieszymy się, że nauczymy wielu nowych rzeczy - mówili uśmiechnięci uczniowie.

W uroczystym apelu w szkołach w Krościenku uczestniczył wójt gminy Jan Dyda, kierownik Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół Agata Sobkowiak oraz przedstawiciele szkolnych Rad Rodziców.

W galerii zdjęcia z uroczystości w Szkole Podstawowej w Grywałdzie, Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku n.D oraz Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Ślubowanie uczniów klasy pierwszej w Grywałdzie przewidziano na koniec października.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij