Terytorialsi trenują w kamieniołomie

Fot. Magda Wojtarowicz 2022.08.27 15:53 / news / czytano 794 / opinie 0

Ponad 300 żołnierzy ćwiczy i trenuje techniki wspinaczkowe w starym kamieniołomie w Kluszkowcach na górze Wdżar. Oprócz tych ćwiczeń, równolegle terytorialsi szkolą swoje umiejętności na Jeziorze Czorsztyńskim oraz na rzece Dunajec w Krościenku n.D.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej dzisiaj i jutro prowadzić będzie ćwiczenia w terenie. Dla wielu żołnierzy jest to pierwsze zetknięcie z technikami wspinaczkowymi i działaniami na wysokości. Umiejętności te konieczne są do pomocy innym lub do działań taktycznych.

Szkolenie obejmuje m.in. przejście mostem linowym, samodzielne tworzenie stanowisk, podstawowe węzły zaczepienia, poręczowania.

Autor: mw
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij