Tomasz Hurkała nowym zastępcą wójta w Ochotnicy

Fot. 2015.09.22 08:47 / news / czytano 3692 / opinie 0

Tomasz Hurkała wieloletni sekretarz w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica został zastępcą wójta Stanisława Jurkowskiego.

Po odejściu w ostatnim czasie z urzędu w Ochotnicy Dolnej byłego wójta Kazimierza Konopki, który głównie nadzorował realizację rozpoczętych przez siebie projektów unijnych, Wójt Stanisław Jurkowski powołał na swojego zastępcę doświadczonego samorządowca ze Szczawnicy - czytamy w komunikacie prasowym.

Tomasz Hurkała jest magistrem Uniwersytetu Jagiellońskiego w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania firmą, magistrem Uniwersytetu Pedagogicznego z zakresu politologii o specjalności administracja publiczna a obecnie doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego na wydziale finansów. Przez trzy lata pracował jako główny specjalista do spraw pozyskiwania i realizacji projektów unijnych w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy- Jabłonce a przez kolejne osiem lat był Sekretarzem Miasta i Gminy Szczawnica. W latach 2009-2014 był Członkiem Rady Naukowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Członkiem Rady Naukowej Pienińskiego Parku Narodowego. Drugą kadencję pełni funkcję Radnego Powiatu Nowotarskiego jako Przewodniczący Komisji Infrastruktury. W trakcie wieloletniej pracy wielokrotnie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe zdobywając m.in.: certyfikat managera projektów europejskich IPMA, Certyfikat Akademii Funduszy Europejskich – zarządzanie projektem europejskim, pozyskiwanie funduszy dla przedsiębiorstw oraz pozyskiwanie funduszy na rozwój zasobów ludzkich, jak również certyfikaty w zakresie zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego. 

- Rozpoczyna się kolejny okres finansowania projektów unijnych 2014-2020 z których gmina Ochotnica zamierza skutecznie skorzystać. By to jednak uczynić musimy się najpierw dobrze przygotować opracowując liczne dokumenty strategiczne i jestem przekonany, że doświadczenie i wiedza Tomasza Hurkały nam w tym pomoże. Liczę na to, że wspólnie z nim oraz pozostałymi pracownikami urzędu stworzymy skuteczny zespół realizujący potrzeby gminy i jej mieszkańców – podkreśla Wójt Stanisław Jurkowski.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij