BARTŁOMIEJ KASPRZAK z Widzewa Łódź na Dniu Sportu

Fot. Arch. szkoły, Magdalena Wojtarowicz 2015.06.21 09:53 / news / czytano 3046 / opinie 0

18 czerwca 2015 r. w krościeńskim Gimnazjum odbyła się kolejna akcja w ramach ogólnopolskiej Kampanii „Wyloguj się do życia”. Celem przedsięwzięcia było promowanie sportu, jako aktywnej formy wypoczynku.

W tym dniu rano o godzinie 8:00 przed budynkiem szkoły zebrała się grupa chętnych uczniów do promowania jazdy rowerem, jako jednej z aktywności ruchowej. Przed wyruszeniem w trasę, wszyscy wysłuchali pogadanki policjantów z Komisariatu Policji w Krościenku n. D, na temat bezpieczeństwa na drodze. Razem z nami w trasę rowerową wyruszyli Ks. Proboszcz Henryk Homoncik, który w wolnych chwilach nie rozstaje się z rowerem oraz Pan Marian Adamczyk – pasjonat tego sportu. Po przejechaniu wyznaczonej trasy wszyscy spotkaliśmy się na stadionie klubu sportowego „Sokolica”, by kolejno poprzez różne działania,  zachęcać młodzież do wyjścia z domu i uprawiania sportu. Uczniowie z sekcji Jiu-Jitsu z Grywałdu  pod okiem senseja Jerzego Knutelskiego przygotowali atrakcyjny i dynamiczny pokaz starojapońskiej sztuki walki Jiu-Jitsu. Po nich wystąpił szkolny zespół „Atomówki” promujący taniec nowoczesny. W tym dniu młodzież bawiła się rywalizując w grach rekreacyjno-sportowych, w których pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klas III. Na zakończenie Dnia Sportu odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców, który wyłonił mistrza szkoły - zdobywcę pucharu.  

Gościem Specjalnym naszego Dnia Sportu był Bartłomiej Kasprzak, piłkarz klubu sportowego „Widzew Łódź”,  który osobiście przekonywał uczniów, że warto jest uprawiać wybraną przez siebie dyscyplinę sportu. Bartek towarzyszył nam w rozgrywkach piłki nożnej w meczu reprezentacja uczniów Gimnazjum kontra nauczyciele. 

Nie zabrakło również konkursu wiedzy o sporcie. Najlepsi pod tym względem okazali się: Radosław Stachowczyk z klasy II c i Grzegorz Siedlarz z klasy III B ex aequo  pierwsze miejsca i Marek Kozłecki z klasy III a – miejsce III. Nagrody wręczał wicewójt Pan Ryszard Wojtarowicz.

Dzień Sportu był organizowany przez Samorząd Uczniowski wraz opiekunem i  nauczycielami Wychowania fizycznego.

Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D, składa serdeczne podziękowania  za zaangażowanie się i pomoc w organizacji szkolnej akcji „Wyloguj się do życia – graj w realu” policjantom z Komisariatu Policji w Krościenku n.D, ks. Proboszczowi Henrykowi Homoncikowi, Panu Marianowi Adamczykowi, Panu Bartłomiejowi Kasprzakowi i sekcji Jiu-Jitsu z Panem Jerzym Knutelskim na czele.
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Krościenku n.D
Zdjęcia: Arch. szkoły, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij