Trwa wycinka drzew w Wąwozie Sobczańskim

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.11.30 13:56 / news / czytano 2409 / opinie 0

Wycinka jest możliwa w bieżącym roku dzięki darowiźnie a jej celem jest ochrona siedlisk gatunków światłożądnych i termofilnych, w tym siedlisk chronionego niepylaka apollo.

Pieniński Park Narodowy zgodnie z zarządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8. październik 2013, zmieniającym zakres zadań ochronnych dla PPN w bieżącym roku, od początku listopada prowadzi wycinkę drzew i odkrzaczanie piargów w Wąwozie Sobczańskim. Wycinka prowadzona jest w bezpośredniej bliskości żółtego szlaku turystycznego przeł. Szopka - Sromowce Niżne. Prace potrwają do 15. grudnia br.

Prace niezaplanowane na ten rok, stały się możliwe do wykonania dzięki darowiźnie na ten cel otrzymanej od Spółki Thermaleo. Odkrzaczanie uzasadnione jest nasilającą się sukcesją gatunków drzewiastych prowadzącą do zaniku siedlisk gatunków światłożądnych i termofilnych, w tym siedlisk chronionego motyla - niepylaka apollo.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij