Trzy Polsko-Węgierskie dni za nami

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.20 17:23 / news / czytano 3141 / opinie 0

Wczoraj w Niedzicy na Polanie Sosny zakończyły się trzydniowe Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Szczawnica-Niedzica. Były podziękowania i program artystyczny w wykonaniu Kabaretu E z Wiednia. Organizowana od pięciu lat impreza staje się jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Szczawnicy i Niedzicy.

Podziękowania wszystkim współorganizatorom obchodów złożył w imieniu miasta Grzegorz Niezgoda burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica. Drobne upominki trafiły do Konsul Generalnej Węgier Adrienne Körmendy, Mariusza Kieczka, dyrektora ZEW Niedzica ds. turystyki, w zastępstwie prezesa ZEW Grzegorza Podlewskiego, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec Jana Sienkiewicza oraz Tymoteusza Chojeckiego organizatora III Młodzieżowego Rajdu Przyjaźni Polsko - Węgierskiej.

- Dziękuję wszystkim Państwu, którzy tutaj jesteście, chociaż z organizatorów wielu osób brakuje. Nocny spływ Dunajcem, który zapoczątkował kiedyś Józef Szalay staje się powoli taką imprezą na którą przyjeżdżają osoby, które chcą w nim uczestniczyć jak chociażby wczoraj Pani Premier. Myślę, że co roku będzie to wyglądało coraz lepiej, a nasze działania musimy dopieszczać, kontynuować i wspierać tę inicjatywę, by co roku obchody wzbogacane były o nowe elementy. Tego bym nam wszystkim i sobie życzył - mówił włodarz Szczawnicy.

Słowa podziękowania do zebranych skierowała również Pani Konsul, która dziękowała za obecność wszystkim uczestnikom, aktorom i artystom, dostrzegając ich wysiłek, który zaowocuje materialnie i duchowo. Podkreśliła, że ma nadzieję, że coraz więcej Węgrów w przyszłości odwiedzi te strony.

Na zakończenie spotkania w krótkim programie artystycznym wystąpił Kabaret E z Wiednia.

Warto zaznaczyć, że tegoroczne Dni Przyjaźni po raz pierwszy poszerzone były o wydarzenia w Niedzicy przy współpracy z Zespołem Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Otwarta w piątek 17. lipca br. w Dworku Gościnnym w Szczawnicy wystawa katolickich artystów budapesztańskich została przeniesiona do Niedzicy i można ją oglądać przez najbliższy miesiąc w Kawiarni Turbinka przy zaporze w Niedzicy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij