Tymczasowe utrudnienia dla ruchu turystycznego w rezerwatach

Fot. 2019.10.27 21:18 / news / czytano 768 / opinie 0

Od 24 października rozpoczeła się realizacja zadań ochronnych w rezerwacie "Biała Woda", natomiast w listopadzie w "Wąwozie Homole".

Nadleśnictwo Krościenko informuje, że w okresie od 24 października do 10 grudnia 2019 r w rezerwatach „Biała Woda” oraz „Wąwóz Homole” będą realizowane zadania ochronne określone w PZO dla obszaru Natura2000  Małe Pieniny PLH120025  w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych na obszarach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe” na terenie Nadleśnictwa Krościenko.  

Od 24 października zadania ochronne będą prowadzone w rezerwacie „Biała Woda”, gdzie możliwe będą tymczasowe utrudnienia dla ruchu turystycznego na pewnych odcinkach szlaku.

W listopadzie br. zabiegami ochronnymi będzie objęty także rezerwat „Wąwóz Homole”. Z uwagi na specyfikę zabiegów - usuwanie nalotów i podrostów gatunków niepożądanych na stromych zboczach oraz związane z tym utrudnienia w ruchu i niebezpieczeństwo spadania kamieni na szlak – rezerwat „Wąwóz Homole” na czas prac w listopadzie od poniedziałku do piątku będzie w całości zamknięty dla ruchu turystycznego.

Zadania ochronne prowadzone w rezerwatach oraz na innych powierzchniach w obrębie obszaru Natura 2000 Małe Pieniny mają na celu poprawę stanu ochrony siedlisk przyrodniczych ( np. zarośla jałowca na murawach nawapiennych, torfowiska zasadowe i inne) oraz gatunków roślin ( pszonak pieniński). Prace w głównej mierze polegać będą na usuwaniu wybranych krzewów i drzew (głównie świerka, tarniny, jesionu, jawora i innych) poprzez ich wycinkę i karczowanie oraz wywóz biomasy poza teren ochrony.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Nadleśnictwo Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij