Trzech kandydatów na wójta

Fot. 2014.07.15 10:52 / news / czytano 9424 / opinie 27

Chociaż do jesiennych wyborów samorządowych zostały jeszcze pełne cztery miesiące to znane są już pierwsze nazwiska kandydatów na stanowisko wójta Gminy Ochotnica Dolna. 

Wiemy na pewno, że obecny wójt Kazimierz Konopka nie będzie ubiegał się o to stanowisko. - Po 16 latach pracy zdecydowałem nie kandydować i odpocząć. W tym roku kończę 65 lat z czego 45 lat mam przepracowanych - podkreśla włodarz Ochotnicy i dodaje, że rozważa ewentualny start w wyborach do rady powiatu.

Listę kandydatów otwiera Maciej Mikołajczyk z Tylmanowej. Pan Maciej jest obecnym radnym gminy, członkiem dwóch gminnych komisji: Komisji Infrastruktury, Turystyki, Sportu, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Promocji Gminy oraz Komisji Rewizyjnej Rady Gminy. Prywatnie prywatnym przedsiębiorcą, z wykształcenia geodetą.

Drugim kandydatem, który potwierdził nam chęć ubiegania się o fotel wójta, jest Stanisław Jurkowski. Od 1993 roku dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej. Z wykształceniem wyższym nauczycielskim, prywatnie od 1992 roku właściciel dwóch pensjonatów. Pan Stanisław jest kandydatem, który starał się już dwukrotnie o stanowisko wójta - w roku 2002 oraz 2006. Razem z obecnym wójtem przechodził do drugiej tury wyborów. Ostatecznie w roku 2002 uzyskał blisko 50% poparcie (49,33% głosów), w roku 2006 (40,83% głosów).

Trzecim kandydatem jest Tadeusz Królczyk z Ochotnicy Górnej. Prywatny przedsiębiorca prowadzący firmę w Polsce i za granicą. Z wykształceniem wyższym, były wykładowca na jednej z państwowych uczelni. - Bycie u władzy nie jest dla mnie najważniejsze. Najważniejsza jest gwarancja zmiany sposobu rządzenia w naszej gminie. Jeśli pojawi się kandydat lepszy ode mnie, który będzie gwarancją takiej zmiany, nie wykluczam poparcia go w wyborach  - zaznacza Królczyk.

Wybory samorządowe odbędą się dopiero 16 listopada br. Zgodnie z prawem wyborczym, kandydata na urząd wójta trzeba zgłosić najpóźniej w 25 dniu przed datą wyborów. Ostateczną i 100-procentową listę kandydatów poznamy więc dopiero w drugiej połowie października.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do rodzic2014.07.18 15:07
a mnie się wydaje, że obecnego Wójta
oj nieladnie do teoretyczny wy2014.07.18 12:07
Bardzo mi sie podoba wpis teoretycznego wyborcy! Tak być powinno jak piszesz i mam nadzieję, ze tak będzie... Gdybyś zapoznał się z historią wpisów na tym forum, to cała dyskusja była sprowokowana nachalna propagadną zwolenników Pana Jurkowskiego, którego przedstawiają jak objawienie... To po prostu jest irytujące...
śmieszek2014.07.18 12:07
mnie się wydaje, czytając to wszystko, że Ci młodzi to tak się boją p. Jurkowskiego że szok :D
rodzic2014.07.18 12:07
To że buduje się szkoła na Skrodnym to zasługa szeregu osób. Pana Sołtysa, radnych sołeckich oraz radnych gminy którzy przeglosowali srodki na ten cel.
oj nieladnie2014.07.18 11:07
Szanowny Panie "ochotniczanin5". Proszę przyjśc z wizytą na zebrania wiejskie w Ochotnicy Górnej, to zobaczy Pan, że Królczyk chyba rzeczywiście reprezentuje interesy mieszkańców, skoro wygrywa wszystkie głosowania do zera. To że jeżdżą busy w Ochtonicy, to jego zasługa i mieszkańców Górnej, któzy skutecznie wymusili na radzie i wójcie rozwiązanie tego problemu. Co do mieszkania, tomieszka w Ochotnicy jak 80% jej mieszkańców, czyli na łikeendy, bo tu nie ma pracy (prócz szkół) jakby Pan nie zauważaył. A co do pracy Pana Jurkowskiego w szkole, to e efekty jego pracy mierzy Pan liczbą zatrudnianionych członków rodziny? Pewnie podobnie będzie się działo w gminie jak wygra... Jurkowscy będa stanowili połowę urzędników... Aha i jeszcze jedno a skąd Pan taki wtajemniczony, aby oceniać czy Pan Mikołajczyk jest skuteczny czy nie?
teoretyczny wyborca2014.07.18 10:07
Nie wiem, czy autorzy tej pogadanki zdają sobie sprawę, jak są czytelni i żenujący? To tak już będzie wyglądała kampania? "Czepianie się" przeciwnika i wytykanie błędów, złych intencji lub niekompetencji? Zasada-głosuj na mnie, bo tamten jest jeszcze gorszy. W doświadczonych demokracjach ocenia się kandydata czy coś robi i ewentualnie co robi dla społeczności, dla innych. Oczywiście nie mówi się o tym, co jest np. zawodowym obowiązkiem ale o tym, co wykracza poza obowiązki. Ile czasu i serca poświęca na działalność na rzecz innych, miasta, gminy. Jeżeli ktoś jest radnym- dobrze, więc co robi (robił) dla społeczności lokalnej, poza tym, że tak jak inni uczciwie działa w radzie, jak ktoś jest dyrektorem szkoły -co zrobił (robi) poza swoimi obowiązkami dla innych, jak ktoś jest ma hotele to co robi dla innych w oderwaniu od hoteli, jak ktoś jest profesorem uczelni, co zrobił dla lokalnej społeczności poza oczywiście pracą naukową. Cały czas brakuje mi takiej dyskusji, W dojrzałych demokracjach są takie standardy, np. w krajach Europy Zachodniej i w coraz większej ilości społeczności lokalnych w Polsce. Ale cóż...chyba dalej będziemy mieli to, co mamy...
do obserwatora2014.07.18 07:07
JAK widać punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
obserwator2014.07.18 05:07
Pan Mikołajczyk jest również członkiem komisji rewizyjnej wykazał się uczciwą i solidną pracą w tej komisji. Wiedza zdobyta przez cztery lata daje gwarancję , że jest przygotowany do bycia wójtem.
ochotniczanin 52014.07.18 01:07
Szanowny Panie "oj nieładnie" Pan to dopiero jest wtajemniczony: -80% ludzi mieszka w Ochotnicy na weekendy -Królczyk z wszystkimi wygrywa do zera -praca w Ochotnicy tylko w szkołach Ale jest Pan mądry, proszę doradzic koledze aby założył partię "bronienie interesów mieszkańców" i ma jak w banku, że zostanie premierem, skoro ze wszystkimi wygrywa do zera. A wtedy w Polsce będzie tak fajnie fajnie i jeszcze raz fajnie Żenuje mnie poziom, ludzi piszących niektóre komentarze jak choćby oj nieładnie
ochotniczanin 52014.07.17 23:07
szanowny Panie "oj nieładnie" to nie jest niechęć do kontrkandydatów Pana Jurkowskiego ja oceniam sytuację. Pan Mikołajczyk działacz /ze słabym skutkiem/ w komisji Turystyki.. Pan Królczyk, człowiek który owszem pochodzi z Ochotnicy ale skąd do niej powrócił to jest wielka zagadka. To ma być nasz wójt? Na stronie pieninyinfo.pl podpisywany jako " reprezentujący interesy mieszkańców" i czy to nie jest propaganda szanowny Panie? Oceniłem tak Pana Jurkowskiego ponieważ widzę efekt jego pracy nie tylko na własnym polu /pensjonaty/ ale również na polu gminnym mam na myśli szkołę

reklama

oj nieladnie2014.07.17 22:07
To chyba nie zbyt miłe i uczciwe wypowiadać się o osobach, których się nie zna korzystając jedynie z informacji znalezionych w internecie? Styl Pańskiego wpisu jak i niechęć do kontrkandydatów Pana Jurkowskiego i podekscytowanie rozbudową szkoły na Skrodem daje przesłankę, aby myśleć, ze nie jest Pan w pełni obiektywny z przyczyn zawodowych... ba, nawet się Pan nie stara być obiektwyny... na szczeście o tym kto będzie Wójtem zdecydują wyborcy a nie propaganda:)
ochotniczanin 52014.07.17 21:07
Ciekawy artykuł, do wyborów jeszcze trochę czasu a komentarze coraz śmielsze.. Kalumnie łatwo rzucić jak jeszcze się pod tym nie podpisujemy to hulaj duszo poetycko... Każdy kto prowadzi jakiś interes /mniejszy czy większy/ to wie jak bardzo ważni są fachowcy, bez nich nie można się rozwinąć. Nie da się wszystkiego samemu zrobić i nie wie się wszystkiego najlepiej Chcemy aby nasza gmina rozwijała się turystycznie to czy nie powinniśmy wybrać człowieka, który ma największe doświadczenie w tej dziedzinie? Pan Mikołajczyk oprócz tego, że jest członkiem komisji Turystyki... jakie ma doświadczenie w turystyce? gdybyśmy mieli jakieś bogactwa naturalne to pewno bardziej by sie wykazał swoim doświadczeniem. Pan Królczyk to samo brak doświadczenia na polu turystyki. Jak w artykule ładnie jest napisane przedsiębiorca prowadzący firmę w Polsce i za granicą. Dodając firma związana jest z tłumaczeniami. Jak taka osoba ma rozwinąć Ochotnicę turystycznie? może przez pisanie nośnych artykułów? Pan Jurkowski, prowadzi dwa pensjonaty w Ochotnicy a dodatkowo jest od wielu lat dyrektorem szkoły. Moim zdaniem idealny kandydat ponieważ sprawdził sie jako przedsiębiorca w turystyce i jako dyrektor szkoły rozwijając i rozbudowując ją. Ktoś wcześniej pisał aby postawić na młodych to proszę bardzo postawcie na mnie mam 27 lat i jestem najmłodszy w tym gronie kandydatów na wójta :) to oczywiście żart. Trafniejsze określenie byłoby "postawcie na młodszych" Stawiając na młodszych w tym rozdaniu za 4 lata powiemy "mądry Polak po szkodzie"
zdegustowany2014.07.17 20:07
Bolo, zobaczymy, pożyjemy nie strasz
bolo2014.07.17 20:07
Jeszcze ujawni się inny kandydat który wszystkich zaskoczy.
hahah :D2014.07.17 19:07
hahah :D
hahaha2014.07.17 19:07
Widzę że nachalne promowanie Jurkowskiego przez Konopke i układ przeniosło się z obrad rady gminy na to forum...
swój2014.07.17 19:07
Kandydat z czarną teczką (pustą) z Ochotnicy Górnej ze śmiesznym doradcą pogrążą Ochotnicę na dno.
ochotniczanin42014.07.17 18:07
Do ochotniczanina 2. lepsze to niż most do KUCA
obserwator2014.07.17 18:07
Rozliczyć tych którzy odpowiadają za finanse i partackie inwestycje. A personel urzedu do kształcić zweryfikować umiejętności.
ochotniczanin 32014.07.17 18:07
żryjmy się wszyscy na kupę, rozliczajmy, obiecujmy i skaczmy sobie do oczu to nie boli - a może najpierw każdy niech posprząta swoje podwórko ?
1, 2

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij