Uroczystości 3 - maja na Przysłopie

Fot. 2018.05.08 16:55 / news / czytano 1100 / opinie 0

Tegoroczne uroczystości 3 - Maja na Przysłopie odbyły się przy pięknej - słonecznej pogodzie. Niewątpliwie sprzyjająca aura miała wpływ na rekordową frekwencję mieszkańców i turystów uczestniczących w tym wydarzeniu patriotyczno - kościelnym.

Organizatorem były okoliczne oddziały Związków Podhalan - ze Szczawnicy, Łącka i Jazowska przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy.

Tradycyjne złożenie wiązanek pod pomnikiem na Przysłopie poprzedzone odegraniem hymnu państwowego przez Orkiestrę Dętą ze Szczawnicy działającą przy OSP Szczawnica rozpoczęło uroczystości. Następnie korowód składający się z licznej banderii konnej, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców i turystów przeszedł na polanę przed kaplicą na Przysłopie. Msza Św. koncelebrowana przez ks. Jacka Słowika została poprzedzona okolicznościowym występem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Szlachtowej.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij