W 35 minut ogniska od gór po morze

Fot. 2016.04.11 21:58 / news / czytano 2241 / opinie 0

Od Krzyża na Giewoncie światło Ducha Świętego w 35 minut ma dotrzeć nad polskie morze. Czy akcja upamiętniająca 1050 rocznicę Chrztu Polski ma szansę powodzenia? O włączenie się w to wyjątkowe wydarzenie Organizatorzy proszą członków ZP oraz Druhów OSP RP.

Instrukcja postępowania w sprawie rozpalenia ognisk w ramach Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski

1. Zwracamy się do Członków Związku Podhalan oraz strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce z prośbą o rozpalenie ognisk – symboli jedności narodowej oraz obecności Ducha Świętego w dniu 14 kwietnia 2016r.
2. Ogniska rozpalamy zgodnie z mapką pokazującą czas rozpalenia ogniska w danym sektorze czasowym. Ogniska rozpalamy w dowolnie wybranych miejscach na terenie działania jednostki zgodnie z przepisami bhp i ppoż.
3. Uczestników przedsięwzięcia prosimy o wykonanie fotografii rozpalonego ogniska z uwidocznionymi uczestnikami, podaniem nazwy OSP ( wskazaniem gminy, powiatu, województwa) oraz miejsca rozpalenia ogniska, na adres: e-mail: biuro@zwiazek-podhalan.com oraz ods1050@zg.zosprp.pl. Od momentu wykonania zdjęcia rozpalone ognisko staje się lokalnym wydarzeniem, które będzie mogło być prowadzone zgodnie z odrębnymi potrzebami organizatorów.
4. Za bezpieczeństwo otwartego ognia odpowiada Oddział ZP lub właściwa OSP rozpalająca ognisko.
5. Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować do Koordynatora Piotra Gąsienicy tel. 534194404; mail.: piotr.gasienica1@gmail.com Oraz Teresy Tiszbierek tel. 601 918 015; mail: teresa.tiszbierek@zg.zosprp.pl
Bardzo serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do wspólnego przedsięwzięcia.
 

Autor: Oprac. red.
Źródło: Związek Podhalan w Polsce
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij