W poszukiwaniu św. Mikołaja

Fot. K. Musiał 2018.12.10 22:48 / news / czytano 720 / opinie 0

W Krościenku płoneły pochodnie... tak SP 2 szukała Mikołaja.

To już drugie poszukiwania świętego Mikołaj przy blasku księżyca, a łatwo nie było… Latarki, lampiony, ciepłe ubrania, mapa i w drogę….! Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 w Krościenku nad Dunajcem nie mogli się doczekać świętego Mikołaja i sami postanowili go odnaleźć. Rzecz to jednak niełatwa- trzeba było pokonać szereg zadań przygotowanych przez DobroDuszki- Szkolny Klub Wolontariatu. Mali poszukiwacze musieli wykazać się wiedzą na temat obyczajów świątecznych, a także sprawnością fizyczną, ponieważ zadania odbywały się w plenerze. Po odnalezieniu krainy świętego Mikołaja obejrzeli przedstawienie o niegrzecznym Stasiu, który przeszedł ogromną przemianę i magicznymi hasłami przywołali oczekiwanego gościa. Radość wśród dzieci była ogromna. – Najfajniej szło się w nocy- przekrzykują się pierwszoklasiści z zaczerwienionymi policzkami. – Takie poszukiwania to ogromna atrakcja dla dzieci, to odskocznia od nauki, forma wspólnego spędzenia czasu dzieci i rodziców, ponieważ w tym roku rodzice szczególnie dopisali, za co im dziękujemy. Z takich imprez wspomnienia pozostają na długo- relacjonuje Joanna Pyrdoł, organizator poszukiwań. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy OSP Tylka i OSP Kąty. Dziękujemy.
Zdjęcia: K. Musiał
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij