Warsztaty budowy instrumentów pasterskich i nauka gry na tych instrumentach

Fot. ludowe.instrumenty.edu.pl 2017.10.11 23:45 / news / czytano 919 / opinie 0

Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach z siedzibą w Maniowach zaprasza członków kapel ludowych działających na terenie Gminy Czorsztyn do wzięcia udziału w projekcie pn. „Warsztaty budowy instrumentów pasterskich i nauka gry na tych instrumentach".


Warsztaty finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

1. W projekcie mogą wziąć udział osoby będące członkami kapel ludowych działających na terenie Gminy Czorsztyn o udokumentowanym doświadczeniu minimum trzy lata pracy w zespole jako członek kapeli (dyplomy zdjęcia z imprez itp.). W przypadku dużego zainteresowania udziałem w projekcie o wzięciu udziału w projekcie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

2. Projekt będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej a mianowicie:

a)    Zajęcia teoretyczne z historii i etnografii wprowadzające do tematu

b)    Zajęcia praktyczne z budowy instrumentów takich jak:

  •  piszczałka pasterska - 15 godz.
  •  róg pasterski - 20 godz.
  • trombita - 20 godz.
  • dwojnica - 15 godz.
  • piszczałka wielkopostna - 15 godz.
  • dudy podhalańskie - 20 godz.
c)    Nauka gry na wytworzonych instrumentach

3. Na podsumowanie projektu zostanie zorganizowana impreza pod nazwą „Święto instrumentów pasterskich” podczas której beneficjenci projektu zaprezentują wykonane przez siebie instrumenty oraz pokażą umiejętności gry na nich.

4. Rekrutacja trwała będzie od 11 października do 23 października 2017 roku. Oświadczenie o chęci wzięcia udziału w projekcie do pobrania w Urzędzie Gminy Czorsztyn ul. Gorczańska 3, 34-436 Maniowy pok. nr 21 lub na stronie internetowej urzędu.

Szczegółowe informacje o projekcie pod nr tel. 18 275 00 70 w. 121.
Autor: oprac.red.
Zdjęcia: ludowe.instrumenty.edu.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij