Wojna na Ukrainie. Rada Gminy podjęła rezolucję

Fot. 2022.03.01 21:29 / news / czytano 907 / opinie 0

Rada Gminy Ochotnica Dolna podjęła rezolucję w sprawie potępienia rosyjskiej i białoruskiej agresji na Ukrainę. Radni w ten sposób wyrazili solidarność i wsparcie dla mieszkańców Ukrainy w walce o wolność.


Oto treść rezolucji: 
My Radni Gminy Ochotnica Dolna postanawiamy podjąć rezolucję przygotowaną przez Tadeusza Królczyka Wójta Gminy Ochotnica Dolna, aby wyrazić potępienie dla rosyjskiej i białoruskiej agresji na Ukrainę oraz wyrazić solidarność i wsparcie dla mieszkańców Ukrainy w walce o wolność.
Bezpośrednią przyczyną rezolucji jest rozpoczęcie przez Rosję pod przywództwem Władimira Putina w koalicji z Białorusią pod przywództwem Aleksandra Łukaszenki agresji wojskowej przeciwko Ukrainie.
Nigdy więcej wojny! Takie hasło powtarzamy na każdej uroczystości upamiętniającej ofiary „Krwawej Wigilii” - największej pacyfikacji w historii naszej gminy i Podhala. 
Wojna, to straszliwa tragedia! My mieszkańcy Ochotnicy i Tylmanowej wiemy o tym doskonale, bo nasi przodkowie, w tym dzieci, byli mordowani, m.in. podczas „Kampanii Wrześniowej”, „Krwawej Wigilii” oraz ginęli na frontach, a nasi żydowscy sąsiedzi ginęli w obozach koncentracyjnych. Ci którzy przeżyli do dziś pamiętają terror, niewyobrażalny strach i zniszczenia jakie niesie wojna. 
Niepojętym jest i zasługującym na najwyższe potępienie, że w XXI w., w Europie, która tyle wycierpiała z powodu wojen, Rosja pod przywództwem Władimira Putina wszczyna kolejną wojnę nie patrząc na cierpienie, które ona przyniesie kompletnie niewinnym ludziom, w tym dzieciom. 
Agresja wojskowa na Ukrainę jest złamaniem wszelkich norma prawa międzynarodowego, zasad demokratycznego świata i humanitaryzmu oraz bezpośrednio zagraża Polsce i całej Europie a nawet Światu. Ukraińcy dziś walczą nie tylko o swoją, ale i o naszą wolność.
Mając w pamięci cierpienia jakie wojna przyniosła naszym przodkom, nie możemy milczeć, dlatego w obliczu tragedii, która spotkała mieszkańców Ukrainy solidaryzujemy się z nimi w cierpieniu, które dotyka ich wszystkich w tym dzieci.
Nawet jeśli historia stosunków polsko-ukraińskich ma swoje ciemne karty, które znamy również z historii naszej małej ojczyzny, to nie zapominając o przeszłości pamiętamy również o tym, że historię się nie tylko pamięta, ale i tworzy. 
Dziś tworzymy nową historię w relacja polsko-ukraińskich wspierając mieszkańców Ukrainy w walce o wolność.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij