Wspólny przetarg obniży koszty o 1,5 mln złotych

Fot. 2013.12.07 18:00 / news / czytano 2727 / opinie 2

Gmina Czorsztyn,  Łapsze Niżne oraz Szczawnica wzięły udział w postępowaniu przetargowym na wspólny zakup energii elektrycznej zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe.

O ponad 1,5 miliona złotych mniej zapłacą za energię elektryczną samorządy Powiatu Nowotarskiego. To trzeci w Małopolsce wspólny zakup energii na tak dużą skalę obejmujący samorząd powiatowy i dziewięć gmin.

Od kilku miesięcy trwały prace nad przygotowaniem postępowania przetargowego na zakup energii elektrycznej przez Podhalańską Powiatową Grupę Zakupową. Spotkania wójtów i burmistrzów gmin Powiatu Nowotarskiego zaowocowały decyzją o wspólnym - grupowym zakupie energii.

Łączne zamówienie obejmowało zakup ponad 26 gigawatów energii elektrycznej, a najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma Tauron Sprzedaż.

Bardzo poważanie wszyscy partnerzy przedsięwzięcia podeszli do prac nad przygotowaniem danych do przetargu. Szczególne wyzwanie stało przed samorządami, które do tej pory nie organizowały postępowania przetargowego. Wspólnym zakupem energii elektrycznej zostały objęte wszystkie jednostki (szkoły, przedszkola, remizy OSP, biblioteki) gmin: Czorsztyn, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz Miasta Nowy Targ i Miasta i Gminy Szczawnica, jak również wszystkie jednostki Powiatu Nowotarskiego (w tym między innymi: szkoły ponadgimnazjalne, szpital, jednostki pomocy społecznej, instytucji kultury).

- Powiat Nowotarski już od kilku lat kupuje energię elektryczną w drodze zamówienia publicznego. Posiadaliśmy więc niezbędne doświadczenie oraz podjęliśmy się koordynacji całego przedsięwzięcia. Jak widać nasze wspólne wysiłki przyniosły wymierne korzyści - każdy Zamawiający życzyłby sobie takiej obniżki kosztów stałych – stwierdza Starosta Nowotarski Krzysztof Faber. Starosta podkreśla, że cieszy również fakt, iż wspólnie z gminami poszukuje się nowych rozwiązań, dzięki którym można skuteczniej realizować podjęte zamierzenia.

W chwili obecnej po wyłonieniu Wykonawcy trwają przygotowania do podpisania umów przez poszczególne podmioty biorące udział w postępowaniu, które będą obowiązywały do 31.12.2015 r.
Autor: Oprac. red
Źródło: Starostwo Nowotarskie
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Johny2013.12.10 12:12
A gdzie mogło być? Jak zwykle głęboko w lesie. Zapewne nie kalkulowało się w bilansie gminy zrobić jakieś ewentualne obniżki za opłaty. Może jakiś kolega kolegi by się obraził. 9 gmin na 14 zakupiło wspólnie. A w Krościenku zapewne nie było chętnego do napisania wniosków bo by za dużo z tym roboty było. Tak gazdują od wyborów do wyborów. Czekajcie teraz ludzie co wam naobiecują na następnych wyborach - Hamerykę zapewne. Howgh!!!
kros2013.12.08 07:12
A ka Krościenko było??? Jak wspólnie startowali?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij