Wzorowa Gmina - Szczawnica wyróżniona w kategorii turystyka

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2016.07.04 10:35 / news / czytano 1888 / opinie 0

W czwartek, 30 czerwca br. w Hotelu Europejskim w Krakowie obyła się uroczysta gala wręczenia prestiżowych statuetek „Wzorowa Gmina”.

Wyróżnienia przyznawane były przez kapitułę Konkursu „Wzorowa Gmina”, nad którym patronat objął Wojewoda Małopolski i Marszałek Województwa Małopolskiego.

Kapituła nagradzała małopolskie samorządy w kilku kategoriach m. in.: bezpieczeństwa, edukacji, ekologii, gospodarki, infrastruktury komunalnej, sportu oraz turystyki.

W tegorocznej edycji konkursu Miasto i Gmina Szczawnica otrzymało tytuł „Wzorowa Gmina” w kategorii turystyka. Oceniający podkreślali regularny rozwój Szczawnicy nie tylko, jako uzdrowiska, ale również jako miejscowości turystycznej o wyjątkowym charakterze.Dostrzeżone zostały inwestycje związane z rewitalizacją Placu Dietla, Parku Dolnego oraz budową promenady spacerowej.   W imieniu Burmistrza Szczawnicy nagrodę odebrał Sekretarz Miasta i Gminy – Tomasz Ciesielka, który zaprosił zgromadzonych do odwiedzenia pienińskiego kurortu, aby każdy mógł przekonać się o zmianach zachodzących w mieście.

Sekretarz zaznaczył jednak, że osiągnięty dotychczas sukces nie byłby możliwy bez wzajemnej współpracy wielu środowisk i wspólnego działania ponad podziałami.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij