Zabawa z dekoracją i recyklingiem na Placu Dietla

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.04.22 17:30 / news / czytano 5785 / opinie 0

Na całym świecie dzisiaj obchodzony jest Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto świata. Dzień Ziemi jak każde inne święto ma wymiar symboliczny. Symbolicznie i twórczo było także dzisiaj na tarasie Cafe Helenka w Szczawnicy.

W zabawie wzięło udział ponad 120 przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Publicznego Przedszkola w Szczawnicy. Dzieci tworzyły ciekawe dekoracje z butelek, folii, opon oraz tektury a także malowały Dzień Ziemi na częściowo zadrukowanym papierze. - Z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy prezentację możliwości powtórnego wykorzystania śmieci do tworzenia dekoracji z papieru, plastiku, metalu połączonej z naturalnymi dodatkami. Kolejną imprezę dla dzieci planujemy w Dzień Dziecka. - mówił Krzysztof Domarecki Kierownik Gastronomii Grupy Thermaleo. Na zakończenie zabawy organizator ufundował dla każdego uczestnika słodka niespodziankę. 

Pierwsze obchody święta  w Polsce odbyły się w 1990 roku. Celem imprezy jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Hasło przewodnie dla tegorocznych obchodów  Dnia Ziemi  brzmi „Elektroodpady – proste zasady”. Ponownie wraca temat segregacji odpadów, recyklingu i odzysku zużytego sprzętu elektronicznego i elektronicznego. Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona całego środowiska oraz oszczędność surowców naturalnych.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij