Zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu majowego

Fot. 2020.04.30 15:06 / news / czytano 233 / opinie 0

W związku ze zbliżającym się wydłużonym czasem wolnym od pracy w dniach 1 do 3 maja 2020 roku małopolscy policjanci ruchu drogowego przestrzegają przed niebezpiecznymi sytuacjami na drogach.

Mimo iż dotychczas weekend majowy wiązał się z licznymi wyjazdami w celach rekreacyjnych, w tym roku wyjątkowo, z uwagi na zagrożenie epidemiczne Covid-19 prosimy o ograniczenie wyjazdów. W związku z wprowadzonym 14 marca ograniczeniem przemieszczania się,  od tego dnia do końca kwietnia 2020 roku doszło do 136 wypadków, w których śmierć poniosło 17 osób, a 159 osób zostało rannych. liczba wypadków drogowych w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku uległa zmniejszeniu o prawie 60 %. Zdarzenia drogowe, do których doszło, były tragiczne w skutkach, bowiem zginęło w nich 17 osób. Dominujące przyczyny tych śmiertelnych wypadków to nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Dodatkowym czynnikiem był również alkohol. Niskie natężenie ruchu i dobre – wiosenne warunki atmosferyczne powodują pozorne poczucie bezpieczeństwa u kierujących, którzy pozwalają sobie na zdecydowanie szybszą jazdę i niższy poziom koncentracji. Podczas majowego weekendu na drogach pojawi się większa liczba policjantów. Nadzorem objęty zostanie  również odcinek drogi w miejscowości Chabówka w rejonie tzw. patelni.

Apelujemy do podróżujących podczas długiego weekendu majowego o ostrożność w przemieszczaniu się. W tym czasie nad bezpieczeństwem będą czuwać małopolscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą zdecydowanie reagować na wykroczenia.

Podczas ubiegłorocznego majowego weekendu, w wyniku brawury, braku rozsądku lub nieuwagi w 46  wypadkach 2 osoby zginęły, a 57 zostało rannych, ponadto zatrzymano blisko 100 pijanych kierujących.

Ponadto w związku z wprowadzonymi ograniczeniami policjanci cały czas w ramach swojej codziennej służby kontrolują pojazdy publicznego transportu zbiorowego oraz inne pojazdy przeznaczone konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą pod kątem przewożonej liczby osób. Zwracają też uwagę na przestrzeganie przepisów związanych
z zakrywaniem ust i nosa podczas podróży pojazdami.

Przypominamy, że w dniach 30.04 - 03.05.2020 r. obowiązują ograniczenia ruchu
na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej  przekraczającej 12 ton:

1 maja (piątek) – w godz. 8.00 - 22.00;
2 maja (sobota) – w godz. 18.00 – 22.00;
3 maja (niedziela) – w godz. 8.00 – 22.00.

Policja życzy bezpiecznej jazdy!
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij