Zapraszamy na film o Muzyce bez granic

Fot. 2017.12.17 11:37 / news / czytano 1598 / opinie 0

Finalne spotkanie w ramach "Muzyki bez granic" połączone z projekcją filmu, nakręconego w ciągu roku, odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia w Starej Lubowli na Słowacji. To wieńczące projekt wydarzenie będzie miało miejsce w Kinie Tatra o godzinie 18.00.

"Muzyka bez granic" jest to projekt, którego organizatorem jest Fundacja Dobra Wola, zaś autorem i koordynatorem po stronie polskiej muzykolog doktor Justyna Cząstka-Kłapyta. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem i organizatorem po stronie słowackiej jest Lubowlańskie Osvetowe Stredisko. Jego dyrektorem jest Martin Karaś, instruktor zespołu Barvinok z Kamienki, która to grupa również brała udział w projekcie. Pozostałe zespoły i osoby uczestniczące w "Muzyce bez granic" to: zespoły Vorodaj z Wielkiego Lipnika, Majdan z Litmanowej, kapela Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem; górale pienińscy Andrzej Dziedzina-Wiwer i Janina Gawlik ze Szczawnicy, Bazyli Hnadkowycz Rusin wysiedlony z Jaworek i Agnieszka Stopka z Czarnej Wody. Film dokumentuje muzyczne spotkania integracyjne, występy artystyczne i wywiady z wyżej wymienionymi oraz z wieloma innym reprezentantami kultury góralskiej i rusińskiej w Polsce i na Słowacji.

- Film jest niezwykle wzruszający, wszyscy będziemy przy nim płakać - mówi Justyna Cząstka - Kłapyta, która w ciągu ostatnich kilku tygodni wraz z reżyserem Krzysztofem Krzyżanowskim pracowała nad montażem filmu.

Nagrany materiał jest to relacja z wszystkich działań podejmowanych w ramach "Muzyki bez granic": wywiadów terenowych z wiosny tego roku, pierwszych integracyjnych i badawczych spotkań z maja i czerwca, dwóch dużych imprez, kóre odbyły się w lecie (70-lecie Akcji Wisła i Zakończenie Lata na Palenicy połączone z prezentacją dotychczasowych wyników projektu), warsztatów fokloru, które odbyły się w trzech szkołach na terenie Pienin oraz nagrań studyjnych, dzięki którym wydana zostanie płyta z materiałem muzycznym wspólnym dla regionów objętych projektem, a który to materiał udało się odkryć i ustalić w badaniach.

Filmu nie będzie można zakupić, dlatego w poniedziałek 18 grudnia zapraszamy do Starej Lubowli na projekcję w Kinie Tatra. Relacja z tego wydarzenia ukaże się kilka dni później.
 
Partnerzy projektu: Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Karpacka Rada Naukowa, Bar Groń i pensjonat Trzy Korony w Szczawnicy.
Autor: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij