Zdążyć przed sezonem letnim. Krościenko szykuje rewitalizację rynku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.09 13:16 / news / czytano 2444 / opinie 3

Władze gminy chcą zmienić wizerunek centrum Krościenka poprzez odnowienie amfiteatru, nasadzenie trwałej zieleni wieloletniej oraz uzupełnienie małej architektury.

- Przetarg na roboty budowlane w zakresie poprawy wizerunku centrum Krościenka został już ogłoszony. Wszystko po to, aby zdążyć przed kolejnym sezonem wakacyjnym. Wykonawca na zakończenie prac ma czas do końca maja 2014 roku – podkreśla wójt Stanisław Gawęda.

Gmina pozyskała europejskie środki na realizację projektu „Kształtowanie przestrzeni o szczególnym znaczeniu w Krościenku Centrum poprzez odnowienie amfiteatru, remont sanitariatów, uzupełnienie małej architektury oraz zieleni wieloletniej – przeznaczonej do użytku publicznego” w wysokości 154 tys. złotych. Środki te pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny. Całość inwestycji to ponad 274 tys. złotych. 

Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości życia mieszkańców i turystów, ponieważ w wyniku zrealizowanego projektu zostanie odnowiona atrakcyjna część centrum położona w rejonie zabytkowego kościoła, rynku oraz rzeki Dunajec. Wyremontowane zostaną szalety publiczne i przygotowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Teren znajdujący się przy Gminnym Centrum Kultury obok amfiteatru zostanie także zmodernizowany. Rozebrane zostaną dotychczasowe ławki widowni, wyremontowane chodniki, częściowo wymieniona podłoga sceny amfiteatru.

Uzupełnienie małej architektury to wykonanie m.in. trzech drewnianych pergoli nad Dunajcem, ławek parkowych i montaż koszy na śmieci. W okolicach Rynku pojawią się nowe krzewy liściaste, kwietniki z bylinami i skalniaki z wieloletnią roślinnością. Wszystko to ma wpływać nie tylko na uatrakcyjnienie miejscowości, ale przede wszystkim na poprawę spędzania czasu wolnego  przez mieszkańców oraz turystów przebywających w Krościenku.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Sylwester2013.12.12 21:12
No będzie... taki jak sobie każdy w domu zorganizuje :))))))
babol2013.12.10 22:12
A Sylwester to będzie w Krościenku jakiś????
Johny2013.12.10 11:12
Czy pomalowanie zardzewiałej puszki spowoduje że puszka nie będzie już zardzewiała? Otóż nie, tak samo będzie tutaj. Żeby turysta przyjechał nie wystarczą mu ławeczki czy kibelek (chyba że chcemy żeby traktowali Krościenko jako przystanek na załatwienie potrzeb fizjologicznych). Należy również stworzyć otoczkę, coś co przyciągnie turystów a tego jak nie ma tak nie będzie. Gmina nie ma pieniędzy na takie sprawy (podobno) a leśne dziadki łudzą się że ktoś się skusi. By kiedyś festiwal country to go oddali Szczawnicy a można było ludzi ściągać na to. Prawda jest taka - ze Szczawnica nie wygramy (piszę to z bólem bo Krościenko jest piękne), jedyną drogą jest znaleźć niszę i w tę niszę się wcisnąć i wycisnąć z niej ile się da. Country mogło być taką niszą, Jarmark Krościeński też był świetnym pomysłem ale z roku na rok coraz gorzej. Panowie rzucając na ślepo rzutką w tarczę jest szansa że się trafi ale nie jest to szansa wielka. Tu trzeba pomyśleć i do tego was wzywam. Howgh!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij