Zmarł Andrzej Szczocarz, dyrektor Pienińskiego Parku Narodowego w latach 1985-1998

Fot. Marek Majerczak 2023.02.08 20:59 / news / czytano 469 / opinie 0

W przełomowym dla kraju momencie stworzył i urzeczywistnił nowoczesną, jak na ówczesne czasy, wizję funkcjonowania parku narodowego.

"Skompletował zespół pracowników oddanych wspólnemu celowi, kładąc nacisk na odpowiedzialność i solidność w pracy. W pewien sposób „ulepił” nas po swojemu, dając nam jednocześnie duży margines samodzielności i swobodę działania. Jego odejście – z racji pełnionych w życiu funkcji – jest dotkliwą stratą dla ochrony przyrody, zwłaszcza w kwestii edukacji ekologicznej i budowania poczucia odpowiedzialności za otoczenie, niezależnie od miejsca, w którym przyszło nam żyć" - czytamy w komunikacie Pienińskiego Parku Narodowego.
Autor: oprac.red.
Źródło: PPN
Zdjęcia: Marek Majerczak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij