Barokowe Eksploracje - na początek dwie jednoaktowe opery barokowe

Fot. 2020.08.10 11:00 / imprezy / czytano 332

Wspaniała muzyka i znakomici artyści już niebawem zagoszczą w Szczawnicy tym bardziej cieszy, że w trudnym czasie. Rezerwacja wejściówek pod nr tel. 519 067 681. Liczba miejsc bardzo ograniczona.

Na początek 12 sierpnia dwie jednoaktowe opery barokowe w wersji półscenicznej: polska premiera  "Opery bohemica de camino a caementariis luride aedificato"- "Czeska opera o kominie źle przez murarzy zbudowanym" Jana Karela Loosa oraz  słynna "La serva padrona" "Służąca panią" Pergolesiego podczas jednego wieczoru, na inaugurację tegorocznej edycji Barokowych Eksploracji w Szczawnicy. 

w rolach głównych:
Eva Kývalová - sopran, Jan Mikušek - alt,
Martin Javorský - tenor, Miloš Horák - bas,
Anton Eliáš – rola niema
reżyseria: Magdalena Švecová
kostiumy: Markéta Stormová, scena: Václav Krajc
orkiestra barokowa MUSICA FLOREA
dyrygent/ kierownictwo muzyczne: Marek Stryncl

Bezpłatne wejściówki na spektakl  do odbioru od 01.08. w Butiku I love Szczawnica na Placu Dietla - mile widziane wolne datki.

Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenia organizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi.

Organizatorem Festiwalu jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea, współorganizatorem: Pieniny SPA Resort i Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Festiwal dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Wsparcia udzieliło również Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej oraz Pieniński Bank Spółdzielczy. Współpraca promocyjna - Palenica. Grupa Polskie Koleje Linowe S.A. Dyrektor artystyczny Festiwalu- Agnieszka Żarska.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij