III Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP (Jaworki 12-13.09.2015)

Fot. 2015.08.28 09:03 / imprezy / czytano 4256

Organizatorzy przyjmują głoszenia na III Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP Szczawnica -Jaworki 2015. Potrzebne druki rejestracyjne i pełny regulamin do pobrania, dostępne są poprzez mail: tokbike1@op.pl. Na podany mail prosimy przesyłać zwrotnie druki zgłoszeniowe.


Warunki uczestnictwa:
- W zawodach biorą udział strażacy z OSP. 
- Zawody trwają dwa dni. 
- Przyjmujemy zgłoszenia jednostek OSP z całego kraju. Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji na Olimpiadę.
- Drużyny składają się z 5 zawodników.
- Zawody rozgrywane są z podziałem na drużyny pożarnicze męskie, kobiece oraz Mix, czyli drużyny mieszane składające się z 3 druhów i 2 druhen lub 2 druhów i 3 druhen. 
Do drużyny Mix nie mogą być zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki, którzy mają również startować w drużynie męskiej lub kobiecej. 
- Każdą jednostkę OSP mogą reprezentować na zawodach: minimum 1 drużyna, a maksymalnie po 2 drużyny męskie + 2 drużyny kobiece + 1 drużyna w Mix, czyli ogółem może startować 
nawet 5 drużyn z danej jednostki OSP 
- W przypadku problemów jednostki OSP ze skompletowaniem na zawody pełnego składu do drużyny , można zgłosić zespół pod jedną nazwą, składający się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację gminy, miejscowości lub powiatu. 
- Wiek uczestników od 18 lat wzwyż. W każdej z drużyn dopuszczamy do startu do 2 zawodników z danej jednostki OSP w wieku od 16 lat, po wcześniejszym przedłożeniu Organizatorom, pisemnej zgody rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w zawodach.
- Każdy zawodnik może reprezentować tylko jedną OSP.
- Wszelki sprzęt do zaliczenia poszczególnych konkurencji, dostarczają Organizatorzy.
- Obowiązkowy ubiór zawodników podczas dwóch dni zawodów: umundurowanie strażackie koszarowe, typu moro lub kombinezony (dowolność doboru) , koszulka typu t-shirt, hełm strażacki (dowolność doboru), strażackie buty specjalne-bojowe
skórzane lub buty na twardej podeszwie wszystkie z cholewką powyżej kostki lub wzmocnione trzewiki skórzane z podwyższoną powyżej kostki cholewką lub skutery. Nie dopuszcza się obuwia sportowego .

Listę zgłoszeniową zawodników reprezentujących jednostki OSP wraz z oświadczeniami o stanie zdrowia zawodników należy przesłać do dnia 09 września 2015 r. na e-mail: tokbike1@op.pl 

Istnieje możliwość zgłoszenia do Organizatora zmiany zawodnika przed terminem rozpoczęcia zawodów lub w dniu zawodów w przypadku jego nieobecności na zawodach, problemów zdrowotnych lub słabszej dyspozycji sportowej w dniu zawodów.

Przebieg zawodów:
Podczas dwóch dni zawodów zawodnicy obowiązkowo startują w ubiorze określonym w warunkach uczestnictwa. Drużyny składają się z 5 zawodników. W jednym i drugim dniu zawodów drużyna pokonuje trasę tylko jeden raz.
Na znak sędziego, drużyny startują pojedynczo co 2-3 minuty. Od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do pokonania różne kolejnie następujące po sobie przeszkody i zadania. 

Zadania do wykonania:
Zadania do wykonania przez drużyny i ich kolejność będą ogłoszone na 2-3 tygodnie przed zawodami na stronie Osp-sport - Szczawnica - Organization | Facebook oraz ogłoszone w dniu zawodów. 
Możliwe niektóre przykłady Zadań do wykonania przez 2 dni zawodów - podana kolejność jest przypadkowa:
- bieg po równoważni ruchomej i stałej
- przeciąganie za pomocą liny samochodu terenowego lub opony z ciągnika
- przejście przez tunel 
- bieg pomiędzy tyczkami lub przez płotki z osobą poszkodowaną na desce ratunkowej - bieg z aparatami powietrznymi, wężami ssawnymi lub innymi rekwizytami 
- przejście przez ściankę 
- przemieszczanie 15 – 20 kg worków z piaskiem, pojemników z wodą oraz opony z ciągnika 
- strącenie dwoma prądami wodnymi wyznaczonych celów
- bieg pod górę schodami terenowymi około 15 - 20 m
- podawanie wiadrami wody napełnianej ze zbiornika
- budowa linii ssawnej
- rozwijanie i zwijanie węża w krąg
- wyjście i zejście po drabinie

Końcową klasyfikację drużyn w zawodach ustala się na podstawie sumy punktów uzyskanych przez drużyny w ciągu dwóch dni zawodów. Zwycięża drużyna, która uzyskała największą łączną sumę punktów.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij