Karpaty Pełne Czarów - utracone dziedzictwo (Szczawnica 26.09.2015)

Fot. 2015.09.22 09:06 / imprezy / czytano 1892

Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka” w Szczawnicy, Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu Muzeum Pienińskie, Oddział Muzeum Okręgowego Nowym Sączu serdecznie zapraszają na warsztaty kulturoznawcze, promocję książek oraz prezentację wystaw.

26 września 2015 r. (sobota) godz. 17.00 Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka”, ul. Pienińska 4 w Szczawnicy

W programie: 
Promocja książki pt. „Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich”, Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu – prowadzący Robert Kowalski (Uniwersytet Rzeszowski). 
Promocja książki „Pienińska Apteka” prof. Ludwika Freya (Naukowy Instytut Botaniki Polskiej Akademii Nauk). 
Wystawa fotografii Zofii Kity pt. „Mistyczny świat karpackich wierzeń” 
Wystawa „Mój Zielnik” autorstwa państwa Wiesławy i Ludwika Freyów przedstawiająca zdjęcia, hafty i opisy roślin, które spotkać można także w Pieninach. 
Warsztaty kulturoznawcze „Utracone dziedzictwo Pienin”:
„O duchach, demonach, boginkach i czarownicach w kulturze i sztuce dawnych Pienin” 
– Barbara Węglarz (Muzeum Pienińskie)
„Magia obrzędów, gwary i stroju ludowego Górali pienińskich” – Andrzej Dziedzina Wiwer
„Zioła w medycynie ludowej Karpat” – prof. Ludwik Freya

Impreza będzie się odbywać w Galerii Krzywa Jabłonka w Szczawnicy, która mieści się przy deptaku łączącym centrum Szczawnicy z przystanią flisacką i przejściem granicznym ze Słowacją. Miejsce jest ogólnie dostępne. W planie poczęstunek dla gości.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij