8. letni festiwal Pieniny Kultura Sacrum za nami

Fot. Anna Borkowska 2017.08.14 07:08 / news / czytano 3305 / opinie 0

W sobotni wieczór rozbrzmiała po raz ostatni muzyka w ramach tegorocznego festiwalu Pieniny Kultura Sacrum. Bohaterami tego koncertu były piszczałki i struny.

Organizatorem Festiwalu była Parafia Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym PianoClassic. Festiwal odbywał się dzięki pomocy finansowej i rzeczowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D., Pensjonat CrosnaSpa*** oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym Festiwalu jest od lat Agnieszka Radwan-Stefańska.

W sobotę przed publicznością wystąpiło małżeństwo Katarzyna i Łukasz Mateja. Koncert został zatytułowany "Piszczałki i struny", gdyż to właśnie dźwięki organów wraz z brzmieniem skrzypiec wypełniły mury krościeńskiej świątyni. Usłyszeć można było m.in. dzieła J.S. Bacha, F. Mendelssohna, F. Kreislera.

Na kolejna 9 już odsłonę Letniego Festiwalu w Pieninach zapraszamy za rok. Do zobaczenia!

Autor: mw
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij