Orkiestrowe Krościenko

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.07.11 10:56 / news / czytano 3694 / opinie 0

Na scenie Amfiteatru pod Wierzbą wystąpiła wczoraj młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury z Dobrzenia Wielkiego oraz miejscowa, działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n/D.

Wieczorny koncert rozpoczął się musztrą paradną gości z  Dobrzenia Wielkiego, po której zgromadzona publiczność wysłuchała ponad godzinnego koncertu w wykonaniu młodych orkiestrantów grających m.in. na trąbce, basie, perkusji, tubie, flecie i saksofonie. Orkiestra przebywała w Krościenku od soboty, a wczorajszy koncert był pożegnalnym. 

Orkiestra powstała w 1990 r. W tym czasie szeregi jej zasilali ówcześnie miejscowi muzycy. Szybko zdobyli uznanie w środowisku lokalnym. Obecnie orkiestrę stanowi grupa osób, pasjonatów muzyki. To oni są największym jej bogactwem i potencjałem. Orkiestra Dęta GOK Dobrzeń Wielki łączy w sobie pokolenia ludzi młodych ze starszymi, uczy tolerancji i współpracy oraz tak dziś ważnej cechy jak dyscyplina. Dorobek artystyczny jest ogromny mimo tylko 21 już lat istnienia. Orkiestra uświetnia różnorakie imprezy kulturalne: od lokalnych po państwowe do międzynarodowych włącznie. Posiadając szeroki repertuar wykonywanych przez siebie utworów realizuje działania dotyczące kultury muzycznej, na które istnieje ciągłe zapotrzebowanie. Od 1996 r. po panu Alfredzie Szwarcbachu batutę w orkiestrze przejął pan Mirosław Gutka.
 
Później na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Krościenko n/D, która w ubiegłym roku świętowała swój jubileusz 90-lecia istnienia. Orkiestra powstała w 1923 roku z inicjatywy Józefa Wójcika, Jana Głuca, Józefa Noworolnika i Józefa Biela. Po II wojnie zaczęła funkcjonować przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n/D i tak funkcjonuje do dzisiaj. Swoją grą uświetnia rocznie około 20 wydarzeń państwowych i religijnych. Obecnie jej kapelmistrzem jest Krzysztof Szewczyk.

Organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury w Krościenku n/D.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij