Artysta z Karpat Wschodnich w Klasycznej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2012.03.03 09:01 / news / czytano 3765 / opinie 0

Marcowa wystawa w Restauracji Klasyczna w Krościenku nad Dunajcem urzeka pięknem kwiatów.

Na otwarciu wernisażu Igora Twardochleba – artysty, który od 15 lat mieszka w Polsce w Niedzicy ale pochodzi z Ukrainy, spotkali się członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i przyjaciele twórcy.

Igor Twardochleb ukończył uczelnię artystyczną na Ukrainie, maluje różnymi technikami malarskimi: pastele, akwarele, rysunki w tuszu, obrazy olejne i ikony. Jednak dzisiejsza wystawa zatytułowana „Kwiaty” w całości wykonana jest akwarelami. Jak sam mówi – pracuję w temacie surrealizmu, a dzisiaj mamy kwiaty tematyczne, które malowałem akwarelami. Wykonanie jednego takiego obrazu zajmuje mi góra dwa dni. Artysta jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Swoją twórczość prezentuje od około 30 lat. Wystawę można oglądać przez cały miesiąc. 

Autor: MW
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij