Barokowa Hiszpania, Katalonia i Ameryka Łacińska podczas festiwalu Muzyka nad Zdrojami

Fot. Arch. Organziatora 2016.07.12 11:06 / news / czytano 1798 / opinie 0

Za nami drugi koncert szczawnickiego festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Tym razem wnętrze kościoła św. Wojciecha wypełniła muzyka pełna kolorów i pulsująca niezwykłymi rytmami.


Katarzyna Wiwer i Julieta González-Springer – śpiewaczki znane, poza kunsztem wokalnym, z niezwykłej ekspresji przygotowały program złożony z duetów i utworów solowych pochodzących z kręgu muzyki religijnej barokowej Hiszpanii, Katalonii i Ameryki Łacińskiej. Śpiewaczki i zaprosiły do wspólnego muzykowania znany i ceniony na całym świecie duet lutniowy Lute Duo, czyli Antona Birulę i Annę Kowalską, grających na teorbie i gitarze barokowej.

W tym wykonaniu muzyka pochodząca z najbardziej gorącego kręgu kulturowego buzowała energią i żarem. Koncert został zatytułowany Amor Divino, albowiem teksty wykonanych pieśni do Najświętszego Sakramentu, czy na Boże Narodzenie nasycone były niezwykłym, niemal miłosnym żarem, a śpiewaczki starały się przybliżyć publiczności ich niezwykle poetycką i osobistą treść.

W koncercie, w którym mieszały się elementy hiszpańskie, indiańskie, a także język czarnych niewolników wykorzystane były również instrumenty perkusyjne – tamburyn, bębenki, marakasy, strąki egzotycznych drzew, a szczególnie kastaniety, w grze na których Julieta González-Springer jest prawdziwym wirtuozem. Muzyka kompozytorów takich jak Antonio de Salazar, Sebastián Durón, Cristóbal Galán, Gaspar Sanz, Santiago de Murcia były absolutnym odkryciem dla publiczności.

Koncert, przyjęty gorącymi owacjami na stojąco, pozostanie długo w pamięci, jako niezapomniany wieczór.
Źródło: Organizator
Zdjęcia: Arch. Organziatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij