Dwie wystawy w jeden dzień

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.03.01 22:49 / news / czytano 3740 / opinie 0

Stowarzyszenie Artystów Pienińskich w sobotnie popołudnie zaprosiło na wernisaże dwóch wystaw. Pierwsza fotograficzna autorstwa Wiktora Ćwiertniewicza, druga zbiorowa, której tematem wiodącym jest „Wiosna”. 

Autor pierwszej z nich, Wiktor Ćwiertniewicz jest fotografem amatorem. Swoje zainteresowania łączy z pasją, dzięki czemu swoimi fotografiami zachwyca mieszkańców i turystów. Prace można oglądać do końca marca w galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n/D, które jest współorganizatorem wystawy. W wernisażu udział wzięli m.in. członkowie SAP, Stanisław Gawęda Wójt Gminy Krościenko n/D, przyjaciele i sympatycy artysty. 

Druga wystawa pn. „Wiosna” zaprezentowana została w Restauracji Klasyczna, a jej autorami są członkowie SAP. Siedemnastu artystów pokazało swoje prace, które łączy wyjątkowa pasja i perfekcja wykonania. Wśród eksponowanych prac są fotografie, płaskorzeźby, rysunki wykonane akwarelą, pastelami, farbami olejnymi, haftem krzyżykowym i malowane na szkle. Różnorodność zachwyca wielością tendencji stylowych.  

Przybyłym czas umilała pienińska muzyka w wykonaniu Kapeli Jana Kubika z Krościenka n/D. Nie zabrakło akcentu poetyckiego, przed zbliżającym się marcowym świętem, autorstwa Stanisława Jabłońskiego. „Stary Dłubac”, bo tak określa się autor wiersza, zadedykował go wszystkim paniom uczestniczącym w wernisażu.

„Kobieta”
W kobiecie wszystko się łączy,
Lodowiec, lawa gorąca,
Halny co drzewa wywraca,
I promyk letniego słońca.

Anielskich skrzydeł muśnięcie,
Kropelka rosy na skórze,
Koncert małego skowronka,
I letnie gwałtowne burze.

Wybuch miłości namiętnej,
I krzyk dzikiego pragnienia,
Syk nienawiści i zdrady,
Jęk okrutnego cierpienia.

Pierwotna siła niszcząca,
Łagodność matczynej ręki,
Ryk najdzikszego cyklonu,
Melodia miłosnej piosenki.

Kobieta wszystko potrafi,
Cnotę wraz z grzechem pogodzi,
Bez niej by świat nie mógł istnieć,
Z niej każde życie się rodzi.

Gdy ból i smutek nas dręczy,
Miłość i uśmiech nam daje,
Z nią świat nabiera kolorów,
A człowiek lepszym się staje.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij