O tym, że warto czytać, dzieciom z krościeńskiej podstawówki, z wielką pasją, opowiadała Iwona Niezgoda

Fot. Krystyna Walosik 2015.10.20 19:42 / news / czytano 2952 / opinie 0

Spotkanie odbyło się w ramach akcji bibliotecznej "Warto czytać" promującej czytelnictwo wśród uczniów w Szkole Podstawowej w Krościenku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali głośnego czytania ulubionej baśni dzieciństwa Pani Iwony pt. "O kotku i kogutku". 

Dzisiaj, w naszej szkole, gościem była Pani Iwona Niezgoda, felietonistka, publikująca recenzje książek na portalu internetowym pieninyinfo.pl, absolwentka filologii polskiej i bibliotekoznawstwa.
 
Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności językowe w krótkich wypowiedziach ustnych, zachęcając rówieśników do sięgnięcia i przeczytania swoich ulubionych baśni, legend, opowiadań i powieści. Pani Iwona wspomniała też o swoich obecnie ulubionych, współczesnych autorach: Dariuszu Kunickim, Remigiuszu Mrozie i Sławku Michorzewskim oraz o ich książkach. 

Ci, którzy są zainteresowani dzieleniem się z kolegami i koleżankami swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury mogą spróbować swoich sił pisząc recenzję ulubionej książki, kształcąc przy tym swoje umiejętności literacko-językowe. Prace te należy przynieść do biblioteki szkolnej a zostaną oceniona przez Panią Iwonę Niezgodę.

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały od pani Iwony zakładki do książek, które mamy nadzieję wkrótce przeczytają, zachęceni przez naszego miłego Gościa a także odważnych rówieśników.

W imieniu wszystkich uczestników dziękuję Pani Iwonie Niezgodzie za podzielenie się z nami swoimi refleksjami, zdolnościami,zainteresowaniami i czasem!
Autor: Krystyna Walosik
Zdjęcia: Krystyna Walosik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij