Warsztaty kulinarne Leadera w Ochotnicy Dolnej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2012.02.21 12:00 / sprawozdanie / czytano 3028 / opinie 0

Ponad 40 osób z terenu gmina Ochotnica Dolna oraz liczna grupa radnych gminy Ochotnica Dolna uczestniczyło w bezpłatnych warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Gorce-Pieniny”, które odbyły się  w dniu 21 lutego  2012 r. w siedzibie WOK Ochotnica Dolna.

To już trzecie warsztaty w tym miesiącu. Warsztaty były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i były jedną z form aktywizujących lokalne społeczności. Zarząd LGD reprezentowany był przez Prezesa LGD p.Krystynę Kubik, V-ce Prezesów: p.Małgorzatę Piątek i Zbigniewa Chlebka, p.Andrzeja Wojtaszka-Skarbnika , Macieja Mikołajczyka-Sekretarza LGD, oraz Edwarda Ponickiego-członka Zarządu.

Potrawy regionalne przygotowały   gospodynie  z Ochotnicy Dolnej oraz Tylmanowej. A były to:„placek z ziemniaków gotowanych pieczonych na blachach,sapka z bryndzą i masłem, ziemniaki z zasmażką ,dziatki ze skwarkami,  żeberka peklowane gotowane w kapuście, herbata lipowa               z miodem, ziemniaki z wodą bryndzaną, kapusta z grochem i pęcakami, jucha z ziemniakami, placek    z blachy ze smalcem, ochotnicki oscypek, korboce, ser klagany, zupa owocowa, pęczak z grochem i żeberkiem, sapka ze skwarkami, zaciorka na mleku, prażonka, ziemniaki zapiekane z bryndzą, jabłka zapiekane oraz placek drożdżowy”. Każda z Pań z przyjemnością dzieliła się swoimi umiejętnościami w przyrządzaniu potraw, udzielała cennych wskazówek i porad.

Przygotowane potrawy zostały sfotografowane i stanowić  będą materiał, na podstawie którego powstanie specjalny album pt.: ”Smaki Gorczańsko-Pienińskie”. Będzie on dostępny dla wszystkich uczestników warsztatów oraz rozdawany wszystkim, którzy wyrażą chęć jej wykorzystania.

Podczas warsztatów V-ce Prezes  Stowarzyszenia p. Zbigniew Chlebek, przekazał  informację  o prowadzonych działaniach na rzecz realizacji i ewentualnej zmiany lokalnej Strategii Rozwoju, poinformował  również o  kryteriach wyboru projektów oraz o  sposobie i terminie  naboru wniosków  dla przyszłych beneficjentów  w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

Warsztaty zakończyły się degustacją, w czasie której wszyscy obecni mieli okazję przekonać się o znakomitych walorach smakowych przygotowanych potraw. Uczestnicy zgodnie orzekli, że warsztaty były potrzebne i pożyteczne. Stosowne podziękowania za zorganizowanie i udział w warszatach złożył  zarządowi LGD i przybyłym mieszkańcom gminy  Wójt Gminy Ochotnica Dolna p.Kazimierz Konopka.

Autor: K.Kubik
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij