Wystawa Ireny Aksamit - bogactwo i głebia barw

Fot. AS 2016.08.06 14:40 / news / czytano 3137 / opinie 0

 Wernisaż wystawy malarstwa Ireny Aksamit miał miejsce 4 sierpnia w Eglander Caffe w Szczawnicy.

Irena Aksamit - członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Oddział Szczawnica - na wystawie w Małej Galerii prezentuje zarówno oprawne w ramę obrazy (w tym charakterystyczny autoportret malarki) jak i inny rodzaj prac - kwiaty malowane na desce oraz ikony. Odbiorcy jej twórczości mogą zauważyć bogactwo i głębię barw wykorzystanych przy tworzeniu każdego z dzieł. Sama pani Irena przyznaje, że kiedyś stroniła od kolorów w malarstwie. Wydawało jej się, że różnobarwność "nie jest dla niej". Dziś nie tylko maluje ale i ubiera się kolorowo, co można odebrać jako jej znak rozpoznawczy.

Na wernisażu w Eglander Caffe nie zabrakło sympatyków twórczości i przyjaciół Ireny Aksamit. Na spotkanie przybyli goście ze Szczawnicy a także z Nowego Sącza i z Limanowej. W roli gospodyni imprezy wraz z bohaterką wernisażu wystąpiła Anna Malinowska - prezes szczawnickiego oddziału TPSP. Wspominano dawne czasy, kiedy pani Irena pracowała zawodowo jako opiekun w ośrodku wychowawczym. Z tego okresu pochodzi wzruszająca historia o tym, jak jedno z dzieł malarki wpłynęło na autystycznego chłopca: zamknięte w sobie dziecko najwyraźniej poruszone obrazem, przemówiło. Już podczas wernisażu jedna z "Aksamitnych" prac została sprzedana - "Irysy" powędrowały do przyjaciół z Nowego Sącza.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij