Mistrzostwo Powiatu w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dla szachistów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku.

Fot. Michał Gaweł 2015.12.06 22:19 / news / czytano 2766 / opinie 0

W czwartek 3 grudnia 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury w Nowym Targu rozegrano Gimnazjadę Powiatu Nowotarskiego w Szachach.

Organizatorem etapu powiatowego był jak co roku Józef Dyda, koordynator sportu w Powiatowym Centrum Kultury. Sędzią głównym turnieju był Paweł Mroziński - arbiter klasy mistrzowskiej. Liczba rund: 7, system rozgrywek: szwajcarski, tempo 2x15'. 

W klasyfikacji dziewcząt złoty medal wywalczyła Natalia Bąk z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, srebrny medal zdobyła Julia Musiał, także z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku, trzecie miejsce zajęła Agata Buła z Klikuszowej.  W kategorii chłopców zwyciężył Michał Mroziński (Gimnazjum nr 1 w Rabce) przed Arturem Jagłą (Gimnazjum Św. Rodziny w Rabce) i  Tomaszem Rapaczem (Gimnazjum nr 1 z Rabki). 

Dzięki bardzo dobrym i wyrównanym wynikom reprezentanci naszego gimnazjum zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Należy nadmienić że większość chłopaków z Krościenka zajęła wysokie lokaty w czołówce stawki.

Natalia i Julia uzyskały awans i prawo reprezentowania powiatu nowotarskiego w finale wojewódzkim.

W skład zwycięskiej drużyny z Krościenka weszli: Natalia Bąk, Julia Musiał, Dominika Królczyk, Michał Soliwoda, Kacper Trzęsała, Remigiusz Topolski, Piotr Bąk i Filip Salamon.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Michał Gaweł
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij